Nevydařený vstup do EuroCupu. Basketbalistky KP vysoko prohrály v Gorzówě

Brno – Sílu své skupiny poznaly naplno hned v úvodním eurocupovém utkání basketbalistky Králova Pole. V polském Gorzówě prohrály jednoznačně 57:93.

Po hrůzném startu, po němž prohrávaly 0:11, se sice hráčky KP dokázaly ve druhé čtvrtině dostat k soupeřkám na rozdíl jediného bodu, nicméně třetí desetiminutovku naprosto opanovaly domácí basketbalistky 30:9. Jasnou výhrou ve třetí čtvrtině zlomily odpor soupeřek.

Destrukci Králova Pole řídila třiatřiceti body Američanka Kahleah Cooperová, která si zahrála i v nejprestižnější lize světa WNBA. Na druhé straně potvrdila pozici nejproduktivnější hráčky družstva vysoká Kanaďanka Emily Potterová se čtrnácti získanými body.

Brněnské basketbalistky musí na jasnou prohru co nejdřív zapomenout. Už v neděli je čeká pikantní derby v domácí lize na hřišti Žabin. V EuroCupu se znovu představí ve středu na domácí palubovce proti Botasu Ankara, který si v prvním duelu poradil s izraelskou Ramlou jednoznačně 91:64.

Gorzów - KP Brno 93:57

Čtvrtiny: 22:13, 16:19, 30:9, 25:16. Fauly: 16:19. Ztráty: 16:18. Trojky: 5:2.
Nejvíc bodů KP: 14 – Potterová, 13 – Stará, 9 – Remenárová.
Sestava KP Brno: Potterová, van Grinsvenová, Greenová, Andělová, Kopecká – Stará, Beránková, Tarkovičová, Remenárová, Dudáčková, Hadačová.

Autor: Václav Petrů