Ještě jsem to nezažil, hřmí před startem Final Four trenér KP Martin Pospíšil

Brno – Hektické dny prožívají basketbalistky Králova Pole. Místo přípravy na ligové play-off, které zahájí ve středu, je v sobotu a neděli čeká v Karlových Varech vyvrcholení tohoto ročníku Českého poháru žen.

Do Final Four vstupují svěřenky trenéra Martina Pospíšila jako obhájkyně prvenství. „ Osobně se dívám hodně negativně na to, že Český pohár končí až teď a potom nás v rychlém sledu čeká začátek play-off. Ještě jsem nic takového nezažil. Nemám s tím zkušenosti. Všude v Evropě se hrály Final Four poháru týden dva zpátky, a tak by to mělo být. Týmy, co nepostoupily, mají potom ve čtvrtfinále výhodu,“ žehral na náročný program Pospíšil. Utěšovat jej může alespoň fakt, že soupeř Králova Pole pro play-off pražská Slavia se Final Four zúčastní také.

V semifinále poháru brněnské basketbalistky změří síly v sobotu od půl šesté večer s Nymburkem. Kvůli úzké spolupráci s karlovarským basketbalem se hráčky Nymburku mohou těšit na domácí prostředí. „Momentálně mají obrovskou sílu, co se týče individualit. Chceme ale ukázat naši hru a basketbal. Zkusíme se připravit na alternativy, s kterými se nás Nymburk pokusí zaskočit,“ zamyslel se lodivod KP.

Silného středočeského rivala brněnské basketbalistky v obou zápasech základní části porazily, vždy ale velmi těsně 77:75 a 68:64. Druhé semifinále obstarají Hradec Králové a Slavia. Vítězové se střetnou v nedělním finále od půl šesté večer, poražení v duelu o bronz od třech hodin odpoledne.

Brněnské basketbalistky v roli obhájkyň patří mezi favoritky. Vždyť za sebou mají úspěšnou základní část v domácí lize, v níž obsadily druhou pozici za suverénním USK Praha, přestože tým kosil rekordní počet zraněných.

Vedení KP postupně muselo řešit náhradu za šest dlouhodobě zraněných hráček základní sestavy. „Těžší období jsem možná ještě nezažil. Holky si zaslouží obrovský kredit, protože skutečně makají s obrovským zanícením a učí se, vše dokázaly zvládnout. Jsme rádi, že se nám povedla základní část dokončit, jak jsme si předsevzali. V naší hře jsou ale stále mezery,“ pronesl Pospíšil, který na začátku prosince nahradil v pozici hlavního trenéra odvolaného Davida Zdeňka a od té doby Královo Pole prohrálo v domácí soutěže pouze dvě utkání.

Jedna z posil, která KP pomáhá překlenout těžké období, je Lenka Bartáková. Klub posílila na začátku roku „Jsme rády, že jsme dokončily sezonu na druhé pozici, protože šlo o náš cíl. V Brně jsem spokojená jak z hlediska výsledků, tak s tím jak jsme si sedly s holkami a realizačním týmem. Na druhou stranu herně pořád máme na víc,“ prohlásila sedmadvacetiletá rozehrávačka.

Final Four

Sobota 9.března Semifinále:
15.00 Slavia Praha – Hradec Králové,
17.30 Nymburk – KP Brno
Neděle 10.března
15.00 O 3. místo:Poražení semifinalisté.
17.30 Finále: Vítězové semifinále


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/jeste-jsem-to-nezazil-hrmi-pred-startem-final-four-trener-kp-martin-pospisil-20190309.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací