Fotbalisté Zbrojovky splnili povinnost. Vyhráli v Sokolově a drží se za Hradcem

Sokolov, Brno - Nemohli si dovolit zavahávání a taky ho nedopustili. Po překvapivé výhře hlavního rivala v boji o třetí pozici zajišťující baráž Hradce Králové 1:0 nad suverénem soutěže Českými Budějovicemi fotbalisté Zbrojovky Brno potřebovali bodovat naplno. A misi v šestadváctém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY na hřišti Sokolova splnili, když triumfovali 2:0. Na Hradec tak brněnský celek před vzájemnou bitvou, která je na programu v úterý na stadionu v Srbské ulici, ztrácí jediný bod.

Na západě Čech začala Zbrojovka proti dobře organizované obraně Sokolova aktivně, ale také mohla brzy prohrávat, v šestnácté minutě ovšem podržel Brno gólman Jiří Floder, který dostal podruhé v řadě mezi třemi tyčemi přednost před dosavadní jedničkou týmu Pavlem Halouskou. Dvaadvacetiletý brankář vytáhl nebezpečnou ránu nad břevno.

Skóre se i díky setrvalému tlaku podařilo otevřít Jihomoravanům, Štepanovský minutu před koncem první půle našel ve vápně volného Michala Škodu, který přesnou hlavičkou k tyči dostal hosty do vedení. Chvíli po změně stran Brno zasadilo západočeskému soupeři další ránu, když svůj první gól v dresu A týmu Zbrojovky vsítil devatenáctiletý Ondřej Pachlopník. Zbrojovka kontrolovala vedení a v závěru duelu ji ještě jednou podržel jistě chytající Floder. I při svém druhém startu vychytal nulu a Brno podobně jako před týdnem se Znojmem splnilo roli favorita a vyhrálo znovu 2:0.

To fotbalisté Znojma končili svůj sobotní dopolední výjezd s rozdílnými dojmy. V Pardubicích prohráli 1:3 a po čtvrté porážce v řadě se dál pohybují nebezpečně blízko sestupových pozic.

Baník Sokolov - Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)

Branky: 44. Škoda, 48. Pachlopník.
Žluté karty: Kosak, Čihák – Magera, Pachlopník, Sukup.
Diváci: 525.
Zbrojovka Brno: Floder – Sukup, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský (90+1. Přichystal), L. Krejčí, Pachlopník (73. Bariš), Šumbera – Škoda, Magera (68. Růsek).

Autor: Václav Petrů