Florbalový nováček Hattrick spoléhá na domácí halu, kde soupeři hůř střílí

Brno – Už ne hala Vodova v Králově Poli, nýbrž v Maloměřicích se stává středobodem brněnského florbalu. Na první ročník v Superlize, nejvyšší domácí soutěži, se chystá Hattrick Brno. „Cítím očekávání a mírnou nervozitu, ale nemáme se čeho bát,“ vyhlíží start sezony zadák Hattricku Jonáš Kůra.

Florbalisté z Maloměřic vystřídali v nejvyšší soutěži dlouholetého brněnského vládce Bulldogs, barážovou sérii Hattrick ovládl 3:1 na zápasy. „Škoda, že jsme o soutěž níž poslali brněnský tým, protože jsme se těšili na derby,“ litoval prezident nováčka Superligy Dan Koubek.

Na novou sezonu se florbalisté FBŠ Hattrick Brno posílili u regionálních rivalů, ze Znojma přivábili útočníka Jakuba Procházku a zadáka Filipa Horáka. Z Buldoků pak získali brankáře Filipa Kuhna a forvarda Olivera Golda. „Náš cíl byl zachovat loňskou kostru mužstva. Víme, že je dostatečně zkušená a kvalitní, aby naplnila naše sportovní cíle. Tu se nám podařilo vhodně doplnit,“ těšilo kouče Hattricku Marka Fialu.

Stěžejní úlohu v mužstvu už v loňském postupovém ročníku plnili veteráni ostřílení Superligou v čele s Luďkem Ondráčkem nebo Davidy Coufalem a Sládečkem. „Když sečteme starty hráčů v nejvyšší soutěži, jsme na tom patrně lépe než některé jiné týmy,“ podotkl Koubek.

Hattrick se na nový ročník pečlivě nachystal a chce se vyhnout boji o udržení. „Budeme spokojení s play-off. Pokud se to nepodaří, deváté desáté místo je naše povinnost. Play–down bychom brali jako neúspěch,“ upozornil brněnský kouč.

První utkání sezony čeká jeho svěřence v neděli večer v pražském Chodově, za týden taktéž v neděli přivítá v Maloměřicích obhájce stříbra Mladou Boleslav. „Naše domácí hala je pro nás obrovská výhoda, soupeři tady neumějí vystřelit,“ poznamenal Koubek.

Po postupu klub navýšil roční rozpočet na šest milionů korun, peníze investoval hlavně do zázemí a širšího realizačního týmu. U haly vznikl Hattrick Point. „Jde zároveň o zasedací místnost A týmu, fanshop a případně je k dispozici i místnost vhodná pro schůzky s našimi partnery,“ přiblížil projekt jeho hlavní organizátor a hráč Hattricku Kůra.

Změny v týmu

Příchody: Jakub Procházka, Filip Horák (oba Znojmo), Oliver Gold, Filip Kuhn (oba Bulldogs Brno), Lukáš Vlach (Třebíč), Martin Nagy (Otrokovice)
Odchody: Tomáš Brom (pracovní stáž, návrat v lednu), Adam Hemerka (sportovní stáž ve Finsku, návrat o Vánocích)


Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/florbalovy-novacek-hattrick-spoleha-na-domaci-halu-kde-souperi-hur-strili-20190910.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací