Brněnská Kometa padla na Hané v prodloužení 6:5

Olomouc, Brno – V předposledním přípravném utkání před startem extraligové soutěže hokejisté brněnské Komety těsně prohráli v Olomouci, kde o výhře domácích rozhodlo až prodloužení.

Brňané vedli v zápase pouze jednou po rychlé brance Ondřeje Němce ze druhé minuty. Pak už jen dotahovali. O vyrovnávající branku na 5:5 se necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby zasloužil svým šestým gólem v přípravě Jakub Orsava. V prodloužení pak rozhodl olomoucký Vojtěch Tomeček, který tak zanamenal hattrick. Ve čtvrtek hostí Kometa od 18 hodin celek Zlína.

HC Olomouc - Kometa Brno 6:5 po prodloužení (3:1, 1:3, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Nahodil (Olesz, Jaroměřský), 10. Tomeček (Knotek, Ostřížek), 20. Handl, 33. Škůrek (Olesz, Kolouch), 57. Tomeček (Nahodil, Knotek), 62. Tomeček – 2. Němec (Hruška), 24. Orsava (Kucsera, Plekanec), 30. Horký (Němec), 36. Plášek (Hruška), 59. Orsava.

Sestava Komety: Čiliak – Bartejs, Pyrochta, Baranka, Němec, Malec, Štencel, Mikyska – Zaťovič, Holík, Mueller – Hruška, Plekanec, Horký – Orsava, Lev, Kucsera – Plášek, Kusko, Jenyš.

Autor: Antonín Zabloudil