Bojovat, běhat, bojovat, běhat a takhle každý týden zas a znovu, nabádá Pavlík

Brno - O fotbalové kvalitě netřeba polemizovat. Jen se někam ztratila. Zbrojovka disponuje v kádru na druhou ligu nadstandardními jmény. Jenže pohled na tabulku ukazuje něco jiného.

V ní se totiž brněnský tým, který se netají postupovými ambicemi, krčí na šesté příčce se ztrátou desíti bodů na první Pardubice. Z úvodních desíti kol vyhrál pouze čtyřikrát. Naposledy oslavil tříbodový zisk proti Hradci Králové, který doma zdolal gólem tři minuty před koncem 2:1.

Pořád bylo cítit, že Brňané nejsou v pohodě. Herní klid, rozvaha na kopačkách nebo klid v zakončení. Ne, tohle k vidění nebylo. Místo toho se ale objevilo něco jiného. Něco, co předtím chybělo. Charakter a bojovnost. „To mi v předchozích duelech chybělo,“ podotkl brněnský zadák Petr Pavlík. „Jenže o tomhle, bychom se neměli vůbec bavit. Bojovat, běhat, bojovat, běhat a tohle každý další zápasy znovu. To, že to tam nebylo, je špatně,“ zlobil se.

Jen fotbalový um duely nevyhraje. Proto je třeba přidat v jiných aspektech hry. Jako třeba v bojovnosti či nasazení. I na úkor pohledného fotbalu. „A takhle budou utkání vypadat, dokud nebudeme v klidu a schopní hrát top fotbal. S tím se musíme smířit,“ pravil brněnský trenér Pavel Šustr.

Jenže naskýtá se jednoduchá otázka. Proč takhle Zbrojovka nehrála v předchozích duelech?

Od úvodního kola totiž hra nebyla ideální a Brno poztrácelo hned několik důležitých bodů. Zlom nastal v poslední bitvě s Hradcem. Jako by fotbalisté Zbrojovky dostali konečně správný impuls, který mohly vyvolat spekulace o odvolání kouče Šustra. „Celý týden byla veškerá práce zaměřená na to, že my všichni hrajeme za Zbrojovku a naše výsledky, ne za mě,“ odmítal brněnský stratég.

Teď si přeje, aby nastolený trend pokračoval. „Před každým duelem se hráč rozhodne, kolik procent úsilí do něj vloží, abychom splnili cíl, tedy vyhrát,“ přemítal Šustr a pokračoval: „Od toho se pak vše odvíjí. Pokud se tohle bude respektovat a dodržovat se povinnosti, jsme schopni duely zvládat.“

Proti Hradci to vyšlo. Tým se nevzdal ani, když obdržel vyrovnávací gól sedm minut před závěrem. „Byl jsem kupodivu až prazvláštně docela klidný. Pořád jsem cítil pozitivní atmosféru, fanoušci na tribunách ještě zvýšili hlas a viděl jsem na hráčích, že jim to není jedno a jdou do toho,“ těšilo Šustra.

A odměna přišla. Zbrojovka dala branku a vyhrála veledůležité utkání. „To ukázalo, že mančaft je charakterově zdravý. Bojoval i za trenéra, to všichni víme,“ líčil brněnský stoper Michal Šmíd, jenž zápas rozhodl.

Za Zbrojovku odehrál teprve třetí duel. „Jsou tu výborní kluci, parta je skvělá. Jen potřebujeme vyhrát víc zápasů po sobě, sundat ze sebe deku a hrát v klidu,“ řekl.


Autor: Vladimír Formánek

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/fotbal-druha-liga/bojovat-behat-bojovat-behat-a-takhle-kazdy-tyden-zas-a-znovu-nabada-pavlik-20191001.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací