Basketbalistky Králova Pole začínají play-off se Slavií v roli jasných favoritek

Brno – Neměly moc času na smutek, což jejich zklamání aspoň rychleji rozehnalo. V neděli basketbalistky Králova Pole prohrály finálový duel Českého poháru s Hradcem Králové 63:68, už ve středu ovšem vstoupí do čtvrtfinálové série nejvyšší domácí soutěže. Od půl šesté večer brněnský celek přivítá v hale ve Vodově ulici pražskou Slavii. „Všechno je teď 0:0, začínáme od znova a budeme hrát nejlépe, jak jen umíme,“ slíbila americká křídelnice Jasmine Gillová.

Prohra v rozhodující bitvě Final Four v Karlových Varech ji mrzela. „Před turnajem bychom stříbro rozhodně braly. Ale věřily jsme, že vyhrajeme. Vždycky musíte věřit,“ smutnila Gillová.

Královopolanky jdou do play-off Ženské basketbalové ligy z pozice druhého týmu tabulky za suverénním USK Praha. Slavii patří po základní části sedmá příčka. „Jenže když nejste první, jste poslední. Tak bych to řekla,“ utrousila americká hráčka.

Ve čtvrtfinálové sérii hrané na tři vítězství jsou ovšem svěřenky Martina Pospíšila jasné favoritky. Slavia se také zúčastnila Final Four v Karlových Varech, ovšem po dvou vysokých porážkách skončila až čtvrtá. „Trenéři měli možnost v lázních podrobně studovat hru Pražanek. Spíš spoléhají na individuální výkony dvojice Američanek, když je podpoří Pohunková, Vondráčková či nadějná Jindrová, může být Slavia nepříjemná v útoku. V obraně to však často skřípe, čehož chceme využít,“ popsal generální manažer KP Richard Foltýn.

Naposledy se oba celky střetly ve čtvrtfinále v roce 2014, Brňanky vyhrály 3:1 na zápasy. Basketbalistky z Edenu však touží překvapit a navázat na vyrovnané vzájemné duely v sezoně, kdy podlehly 73:74 a 58:63.

Los čtvrtfinále

1. kolo: středa, 17.30 KP Brno – BLK Slavia Praha
2. kolo, sobota, 19.30 BLK Slavia Praha – KP Brno
3. kolo, úterý 19. března, 17.30 KP Brno – BLK Slavia Praha
Případné 4. kolo: čtvrtek 21. března, 16.30 BLK Slavia Praha – KP Brno
Případné 5. kolo, sobota 23. března, čas bude upřesněn KP Brno – BLK Slavia Praha


JAROSLAV KÁRA
DAVID SOKOL

Autor: Jaroslav Kára

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/basketbalistky-kralova-pole-zacinaji-play-off-se-slavii-v-roli-jasnych-favoritek-20190313.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací