Zbrojovka pokřtila zastřešenou tribunu výhrou nad Zlínem

Na nově zastřešené západní tribuně stadionu v Srbské ulici si brněnští diváci vychutnali nejen lepší pohodlí, ale také vítězství domácí Zbrojovky 2:0 nad regionálním rivalem ze Zlína ve dvacátém kole první fotbalové ligy.

Zbrojovka vstoupila do utkání viditelně aktivnější než její soupeř a výsledkem úvodního náporu brněnských hráčů byla velká šance Davida Paška, který se rychle zorientoval po centru z levé strany, ale míč zaťukal pouze na tyč.

Zlín se před branku domácích dostával pouze sporadicky, jenže když už se mu to podařilo, brankář Dušan Melichárek musel vytáhnout reflexivní zákrok proti střele Poznara z několika metrů. „Jsem rád, že se nám v prvním poločase dostat soupeře pod tlak, lépe jsme kombinovali, ale paradoxně měl Zlín nebezpečnější šance z protiútoku," připustil brněnský trenér Václav Kotal.

Brňané si vytvářeli tlak zejména díky velkému počtu standardních situací, které neúnavně rozehrával kapitán Pavel Zavadil. Dočkal se ale až těsně před poločasem, když z levé strany propálil brankáře Holého k bližší tyči. Předchozí standardky se mu přitom tolik nedařily. „Neuvažovali jsme o tom, že by šel kopat někdo jiný. Pavel takové situace zahrávat umí a nebojí se na sebe vzít zodpovědnost. Čtyři mu nevyjdou, pátá ano," těšilo Kotala.

O vedení mohlo Brno záhy přijít, ale nedorozumění v obraně a následný pokus Diopa do odkryté branky uhasil na brankové čáře Jan Malík. „Honzovi jsem hned v kabině poděkoval," řekl Zavadil, po jehož ztrátě míče k situaci došlo.

Na druhou uklidňující trefu nemusela Zbrojovka čekat příliš dlouho, brzy po zahájení druhé půle nacentroval do vápna míč Matúš Lacko, postupně se dostal až k Aloisi Hyčkovi, který zblízka navýšil vedení domácích. „Pomohla nám první branka, po ní jsme mohli hrát ze zajištěné obrany, snažili jsme se přidat co nejrychleji druhý gól, což se podařilo," řekl Kotal.

Zlín se poté tlačil víc do ofenzivy, ale bez výraznějšího úspěchu. Po rohovém kopu se dostal k hlavičce Diop, jenže mířil pouze do míst, kde stál připravený Melichárek. Neujala se ani další střela Vukadina Vukadinoviče. „Ve druhé půlce jsme se i díky podpoře větru dostali k naší hře, ale jsme ve stavu, kdy góly nedáváme. Druhý gól jsme dostali téměř z nulového úhlu, to si brankář musí pohlídat. Pak už bylo po zápase," posteskl si hostující trenér Bohumil Páník.