Zbrojovka dala Jihlavě pět branek, testovaný Čermák skončil

Zastávka u Brna – K souboji neúspěšných celků v baráži o nejvyšší českou fotbalovou soutěž došlo v sobotu v Zastávce u Brna, kde se v přípravném utkání střetla Zbrojovka s Jihlavou. Jasné vítězství 5:2 vybojovali brněnští borci.

Poločas skončil nerozhodně, když do vedení šla nejprve Jihlava, po faulu na Jawa se z pokutového kopu nemýlil Lukáš Zoubele. O vyrovnání se postaral všudybyl Peter Štepanovský. Nedorozumění v jihlavské obraně pak využil k vedoucí brance Lukáš Magera, ovšem ještě do přestávky srovnal povedenou ranou Jan Javůrek.

Po přestávce brněnský kouč Pavel Šustr vystřídal deset hráčů a mladší sestava fotbalistů Zbrojovky soupeře jasně přehrávala. Do vedení poslal Brno parádní trefou Robert Bartolomeu, potom se z dorážky po rohovém kopu prosadil Petr Pavlík a pátý gól přidal efektní střelou k tyči David Jurásek.

Zbrojovka se před utkáním z rozestavení 4-3-3 vrátila k osvědčenému systému 4-4-2. „Byly tam určitě úseky hry, kdy jsme hráli, jak jsme chtěli. Zkoušeli jsme čtrnáct dní hrát v jiném rozestavení, teď jsme se bez tréninku vrátili k tomu, co jsme hráli celou jarní část sezony. Na chlapcích je vidět, že to mají zažité. Vypadalo to, jako bychom se vrátili tam, kde to dobře známe. Všichni přípravný zápas odjezdili, jak mají, nebyly tam výkyvy, že se někomu nechtělo. To je pro nás asi nejdůležitější,“ uvedl po utkání trenér Šustr.

Hodinu vydržel na hřišti testovaný slovenský záložník Adrián Čermák, po zápase se s ním však brněnský klub rozloučil.

Zbrojovka Brno – Jihlava 5:2 (2:2)

Branky: 23. Štepanovský, 24. Magera, 47. Bartolomeu, 60. Pavlík, 80. Jurásek - 11. Zoubele (pen.), 32. Javůrek.

Diváci: 450

Zbrojovka Brno - 1. poločas: Floder - Sukup, Šural, Kryštůfek, Eismann - Štepanovský, Mach, Čermák, Fousek - Růsek, Magera. 2. poločas: Halouska - Kotula, P. Pavlík, Černín, Šumbera - Bartolomeu, Bariš, Čermák (61. Moučka), Vintr - Jurásek, Přichystal.

Jihlava: Veselý (62. Lancman) – J. Pavlík (62. M. Pavlík), Tlustý (62. Křišťál), Tijani (45. Vedral), Novotný (62. Svoboda) – Lacko (62. Smejkal), Ritter (34. Cupák) – Mikuš (62. Křivánek), Zoubele (62. Beltran), Javůrek (62. Novák) - Jawo.

Autor: Jaroslav Kára