„Klub určitě neskončí, ale pořád žijeme v nejistotě, jak to bude s nadcházející sezonou. Nepočítáme ale se Záplatovou, Zohnovou ani s cizinkami,“ poznamenal generální manažer klubu Radek Šír.

Přesto v týmu zůstávají výrazná jména posledních sezon. Na začátku přípravy se hlásila třeba reprezentantka Beáta Adamcová, kapitánka Klára Křivánková nebo produktivní Michaela Vacková. „Máme devět hráček z kádru z uplynulé sezony, které ještě doplníme o talentované basketbalistky z naší mládežnické líhně,“ poodkryl Šír.

V Žabinách se oproti původním plánům nakonec nehodlají zříct ani účasti v mezinárodní soutěži. V posledních sezonách Brňanky okusily Evropskou ligu EWBL a Středoevropskou ligu CEWL. „Nechceme hrát jenom českou soutěž, takže se hodláme přihlásit do EWBL. Záleží to také ale na tom, kolik peněz dostaneme od města nebo kraje,“ zmínil manažer čtvrtého celku české nejvyšší soutěže uplynulé sezony.

Evropská konfrontace je pro české basketbalistky vítaným kořením sezony. Žabinám se navíc na mezinárodní úrovni v minulém ročníku mimořádně dařilo. Jak v EWBL, tak v CEWL ovládly svou skupinu a postoupily do Final Four, které se už kvůli pandemii koronaviru nestačilo odehrát. „Mohli jsme obě soutěže vyhrát. Celkově za sebou nemáme špatnou sezonu ani v domácí lize. Nebýt horšího začátku, skončíme ještě líp,“ podotkla žijící legenda klubu Jan Bobrovský, který mimo jiné stále plní roli asistenta trenéra.

Společnou přípravu zahájily Žabiny mimo domovskou halu Rosničku. Do té se poprvé dostanou až příští týden. „Hala se otevře s dalším uvolňováním vládních opatření. Hráčky budou v tomto tréninkovém bloku do konce června a znovu se sejdou na začátku srpna. Připravovat se budou třikrát týdně,“ doplnil Šír.