Vzpoura v Brně. KP skolilo doma polský kolos Gorzów

Brno – Už se na to nemohly dívat, tak zabraly. Basketbalistky Králova Pole zdolaly v domácím zápase EuroCupu Gorzów po heroickém výkonu 71:67. „Je to cenná výhra, protože holkám neustále říkám, že hrajeme skvělý basketbal. Kromě toho, že občas vypustíme jednu čtvrtinu a rázem prohráváme o dvacet bodů,“ líčil brněnský trenér Dušan Medvecký.

Radost z vítězství je ještě větší, jelikož se KP podařilo soupeřkám z Polska oplatit vysokou porážku 57:93. „Pro holky je výhra klíčová v tom, že si ověřily, že mohou porazit i tak kvalitní tým, jakým Gorzów je,“ řekl Medvecký.

V čem nastal zásadní rozdíl, že nyní KP uspělo? „Rozhodně jsme oproti minulým zápasům líp bránily,“ uvedla královopolská basketbalistka Eva Kopecká. „V podstatě jsme do hry vůbec nepustily Kahleah Copperovou,“ doplnila křídelní hráčka.

Právě Copperová patří mezi největší hvězdy Gorzówu, ale v Brně zaznamenala pouhých dvanáct bodů. „Pokud taková hráčka dá jen tolik bodů, je to na její poměry málo. Tohle se jí moc nestává. Před duelem jsme se na ni připravovaly,“ podotkla Kopecká.

Jen výborná obrana ale na výhru nestačila. Královopolský celek k ní přidal i maximální koncentraci. „A o ní je basketbal,“ pravil Medvecký a pokračoval: „Stačí ji jen na malý moment ztratit a je zle. O tom se přesvědčila Michaela Stará tři vteřiny před koncem a soupeř díky tomu snížil.“

Domácí hráčky si klíčový náskok vypracovaly ve třetí čtvrtině. „Tak by to mělo vypadat i v ostatních zápasech. Holky v ní hrály bezvadně,“ rozplýval se Medvecký a vyloudil ze sebe i pochvalu. „A to moc často nedělám. Nerad chválím. Častokrát jsem spokojený, jen to neříkám,“ dodal s úsměvem.

Jeho svěřenkyně si tak zápas s Gorzówem zapamatují i díky tomu. „To je pravda, že trenér nedává spokojenost moc najevo,“ smála se Kopecká.

Kromě toho, že KP po třech nezdarech smazalo nulu v kolonce výher, oživilo i postupové naděje. „Je to takový první krok k tomu s děním v tabulce ještě něco udělat,“ řekla Kopecká. „Pokaždé je smutné, když odejdete ze skupiny s nulou. Ale to se nás už netýká,“ dodala.

Za to Medvecký o to víc lituje nezdaru na palubovce izraelského celku Ramla. „Osobně jsem tam jel vyhrát. Ale zklamal mě přístup týmu,“ glosoval porážku 63:80.

Ta už je ale minulostí. Nyní musí KP těžit z nabitého sebevědomí po vítězství nad Gorzówem. „Když si vezmu, jaký máme oproti soupeřům rozpočet, jde o neskutečnou výhru. Jedna hráčka Gorzówu stojí to, co celý náš tým,“ radoval se prezident KP Brno Richard Foltýn.

KP Brno - Gorzow 71:67

Čtvrtiny: 20:22, 18:17, 23:11, 10:17.

Nejvíc bodů KP Brno: 14 – Beránková a Stará, 13 – Greenová, 7 – Kopecká.

KP Brno: Beránková, G. Greenová, Kopecká, Potterová, Stará, Andělová, Dudáčková, Hadačová, Lančová, Remenárová, Tarkovičová, van Grinsvenová.


Autor: Vladimír Formánek

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/vzpoura-v-brne-kp-skolilo-doma-polsky-kolos-gorzow-20191106.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací