Výhra na závěr. Zbrojovka otočila zápas v Ostravě

Čtrnáctou výhrou v sezoně zakončili fotbalisté brněnské Zbrojovky letošní ročník nejvyšší domácí soutěže, když vyhráli 2:1 v Ostravě. Naopak domácí se s první ligou po 49 letech rozloučili a sestupují. Baníku k vítězné derniéře nepomohl ani vedoucí gól Arťoma Mešaninova, pak ještě dvakrát nastřelil tyč a Zbrojovka ve druhé půli skóre otočila trefami Jakuba Řezníčka a Martina Chriena. Ostrava zakončila sezonu pátou porážkou v řadě.

Brno v Ostravě naplno zabodovalo po sedmi zápasech. „Za druhý poločas musím klukům poděkovat. Po bouřce v kabině, kterou jsem musel udělat, šel náš výkon rapidně nahoru. Ve druhém poločase jsme byli lepším mužstvem," hodnotil odcházející brněnský kouč Václav Kotal.

Baník do závěrečného zápasu nasadil sedm odchovanců a s řadou mladíků podal v prvním poločase jeden z nejlepších výkonů jara.

Brno po výhře nad Spartou přistoupilo k utkání možná až moc lehkovážně a na nadšeně bojujícího soupeře v první půli nemělo. Baník k agresivitě přidal i větší tah na bránu a s trochou štěstí mohl vést do pauzy i o tři branky. „Připadlo mi, že po vítězství se Spartou ještě oslavujeme. Absolutně jsme se nevyrovnali s důrazem a kombinací soupeře. Pak jsme to odnesli jedním gólem. Naštěstí jen jedním gólem, byly tam dvě tyče. Neumím si představit, že bychom otáčeli zápas za stavu 0:3," zlobil se Kotal.

Po vyrovnaném začátku poprvé zahrozil Ondřej Šašinka, který v 15. minutě po rohu hlavičkoval do tyče. Domácí mírnou převahu přetavili gólově až v 27. minutě, když Mešaninov se krásně položil do Holzerovy přihrávky a umístil míč pravačkou přesně k tyči. Brejky Baníku byly nebezpečnější. Holzer po jednom z nich pálil jen do tyče a teprve pak se poprvé ke slovu dostali hosté. Chmiel neudržel dalekonosnou ránu Řezníčka, ale Škoda zblízka přestřelil.

Zbrojovka až ve druhém poločase více rozhýbala kraje, vysunula napadání a domácí začali mít problémy. Skóre srovnal v 57. minutě svým třináctým gólem v sezoně Řezníček, na jehož hlavičku po centru Chriena z malého vápna Chmiel nedosáhl. „Dali jsme gól, Ondra Šašinka mohl dát i druhý. Je to škoda, že jsme to nedohráli. Za nasazení a první půli bychom si remízu zasloužili," mračil se domácí kouč Vlastimil Petržela.

Baníku ubývaly síly a dopředu už nebyl tolik nebezpečný. Hosté naopak kombinační převahu ještě jednou využili. Ostrava po standardní situaci nedokázala dostat míč z vápna a přihrávku Zoubeleho ze skrumáže poslal do sítě Chrien. „Museli jsme improvizovat neskutečným způsobem. Dokud kluci měli sílu, snažili se a prali se o výsledek. Soupeř byl ale přece jen fotbalově zdatnější a ve druhé půli nám dal dva góly," uznal Petržela.