Venkovní bída končí. Kometa na devátý pokus vyhrála, slavila v Pardubicích

Zlomili pardubickou kletbu. Poslední výhra hokejistů brněnské Komety v základní části za tři body v Pardubicích byla hodně vousatá. Od 12. října 2010 a triumfu 1:0 uplynulo víc jak šest let, než se Brňané dočkali. Ve 34. kole extraligy slavili po výsledku 3:1. „Venku jsme dlouho nezvítězili. Jsme moc rádi, že jsme odčinili poslední nezdary," povídal pro klubový web dvougólový střelec Vojtěch Němec, jenž s týmem předtím padl venku osmkrát v řadě.

V normální hrací době sice Brňané v Pardubicích vyhráli 6:5 10. dubna 2012 ve finálové sérii play-off. Teď se jim to však povedlo i v základní části extraligy, díky Němcovu povedenému dni.

Jedenatřicetiletý forvard korunoval převahu Komety v první třetině pohotovým zasunutím puku za záda brankáře Martina Růžičky. Přidal se k trefě Marka Kvapila a zvyšoval na 2:0. „Jsme zklamaní z prohry, ale soupeř si vítězství zasloužil zejména v první třetině, kdy brankový rozdíl mohl být ještě vyšší," přiznal domácí kouč Pavel Rohlík.

Pardubice se vzpamatovaly až ve druhé části. „Od naší přesilovky ve druhé třetině, kdy nám soupeř dvakrát ujel, jsme nechali Pardubice nadechnout a stalo se z toho velké drama. Je to pro nás velké poučení," varoval asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Nájezd a střelu domácího forvarda Lukáše Nahodila vytěsnil vyrážečkou Pavel Jekel, který opět dostal příležitost v brance. Připsal si několik povedených zákroků a ze 23 střel ho zaskočil jen pardubický bek Nicholas Schaus, když pohotově vypálil po buly 33 sekund před koncem druhé třetiny. „Předvedl, že je to kvalitní gólman, puky z něj nevypadávaly, měl jisté zákroky," chválil Němec mladého brankáře Jekla.

Odpor domácích zlomil opět Vojtěch Němec svou druhou brankou v utkání. Výsledek 3:1 pečetil střelou pod břevno domácí branky šest minut před koncem. „Třetí gól nám hrozně pomohl a hektický závěr jsme si díky dvoubrankovému vedení pohlídali," oddechl si asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Jeho svěřenci odskočili na třetím místě tabulky Litvínovu na rozdíl tří bodů. Příští týden Kometu čeká silné trio Sparta, Třinec, Liberec. S prvním jmenovaným týmem hrají v úterý.