Ve třetí části jsme se báli o výsledek, říká dvougólový Hruška

V součtu s angažmá ve finském Oulu, kde zaznamenal pouze pět asistencí, se neprosadil od 23. října minulého roku. Ve svém čtvrtém utkání od návratu do Komety na konci ledna však hokejový forvard Jan Hruška úřadoval. Dvěma góly pomohl k výhře 3:2 v prodloužení nad Karlovými Vary.

Zvednou vám branky náladu?

Zvedly by víc náladu při výhře za tři body. Ale je to nějaký pátek, co jsem se trefil, na sebevědomí dobré.

Proč jste nedotáhli utkání k výhře v základní hrací době?

Zbytečně jsme začali hrát ustrašeně místo toho, abychom hráli jako první dvě třetiny. Spíš jsme se o výsledek začali bát. Na druhou stranu je to takové logické vyústění předchozích zápasů, protože i v nich jsme výsledky ztratili. V hlavách to je, ale jde o naši chybu, že se s tím nedokážeme vypořádat a pokračovat ve stejné hře.

Na ledě bylo několik potyček. Jak to, že se duel tak zvrhl?

Soupeř prohrával, snažil se s vývojem něco udělat. Nám se výsledkově teď také nedařilo, takže jsme do toho šli na krev. Proto byly nějaké vyhrocenější souboje. Jediné, co je špatně, je fakt, že jsme přišli o dalšího obránce Honzu Štencla.

Vítáte reprezentační pauzu i vzhledem ke zraněním?

Deset dní je dlouhá doba a někteří kluci to už mají snad za chvíli, co se týče návratu. Do přestávky jdeme s výhrou, i když jen za dva body. Každý odvedl dobrou práci.