Útočník Komety Němec: Prohru musím vzít na sebe asi z devadesáti procent

Letos to má jak na houpačce. Jednou dotáhne útočník hokejové Komety svůj tým k výhře, jindy se viní za porážku. To druhé platilo u nejproduktivnějšího hráče brněnského celku v základní části Vojtěcha Němce i v pondělí při prohře 1:2 po prodloužení v prvním duelu předkola play off proti Chomutovu.

Dvakrát fauloval a neproměnil samostatný únik ve třetí třetině. „Toho nájezdu je škoda. Pak jsem udělal dva zbytečné fauly, které nás stály zápas," vinil se centr druhé formace Němec.

Litujete víc neproměněného úniku ze třetí třetiny, nebo vašich faulů?

Nejvíc mě mrzí hlavně prohra. Tu musím vzít tak z devadesáti procent na sebe. Další zápas ale do toho půjdu s čistou hlavou, že chci vyhrát.

Byl jste naštvaný ze svého faulu ve třetí třetině?

Určitě. Ani nevím, jestli šlo o faul. Dojel jsem do souboje později po odehrání puku. Ale chomutovský hráč o mně věděl a přikrčil se. Jenom jsem jel k mantinelu, ani jsem se nerozjel nějak víc. Rozčilování mi teď už ale nepomůže. Nemůžeme uhýbat ze soubojů, to k play off patří. Nejsem žádný raubíř, který dohrává každý souboj.

Samostatný únik se vám nepovedl. Chybí vám v poslední době sebedůvěra v nájezdech?

Měli jsme v sezoně asi patery nájezdy. Já jel čtyřikrát a třikrát jsem nedal. Jen proti Liberci šlo o světlou výjimku. Ne, že bych si nevěřil, ale už jsem usoudil, že mě gólmani mají přečteného. Vynikal jsem dva roky zpět kličkou, kterou už všichni znají. Tehdy to přineslo nějaké ovoce, ale teď jsem čtyřikrát neuspěl a nebudu zabírat místo někomu jinému. Když ale přijde na nájezdy, tak pojedu.

Vykouzlil jste i dobrou přihrávku při gólu na Petra Mrázka.

Už jsem mohl střílet, ale viděl jsem, že Petr odskočil a dva beci jdou do mě. Bylo to spontánní, že tam měl hafo času. Sice hezký gól, ale k ničemu.

V utkání jste dlouho vedli, až do 50. minuty. V čem jste si podle vás zápas prohráli?

Po první třetině jsme přestali úplně hrát a čekali, až bude konec. To je blbost. Nesmíme nikam zalézat, ale být aktivní. Červenka rozdal tolik přihrávek, že nějaká se ujmout musela.

Měli trenéři po zápase proslov v kabině?

Samozřejmě tam byly emoce. Někdo zařval. Potřebujeme zregenerovat na další zápas. Jeli jsme sem s cílem udělat aspoň jeden. Furt to můžeme splnit.