Urputné Pardubice zaskočily Kometu, fanoušci skandovali Hubáčkovo jméno

Sedmkrát a dost. Hokejisté brněnské Komety v sedmi posledních domácích zápasech vždy zvítězili v normální hrací době, v úterý přišla první porážka. V 21. kole extraligy je zaskočil urputný výkon Pardubic, které si odvezly výhru 3:2.

„Soupeř zodpovědně bránil střední pásmo. Bohužel se nám nedařilo zjednodušit hru a projít přes val soupeře," mrzelo asistenta kouče Komety Kamila Pokorného.

Brňany zaskočil rozjetý sok, který se po třetí výhře v řadě pomalu drápe z předposlední třinácté pozice nahoru. Pardubice v utkání dvakrát vedly. Úvodní branku vstřelil ve druhé třetině přesnou ranou švihem útočník David Tomášek. „Musíme mít v hlavách, že soupeři přijedou s betonem, budou odpalovat puky a z protiútoků rozhodovat zápasy," povídal brněnský bek Jozef Kováčik.

Brňany právě z rychlého přečíslení ve třetí třetině zmrazil Petr Sýkora a po srovnání Jana Káni zvyšoval na 2:1. „Udělali jsme dvě chyby a potom už to bylo složité. Pardubice získaly tři body i kvůli naší špatné produktivitě," řekl Pokorný.

Jeho svěřenci vystřelili na branku hostů třicetkrát, většinu pokusů však pochytal jistý americký brankář Brandon Maxwell. Druhou branku obdržel až 42 sekund před koncem z hole Martina Zaťoviče. „Gólman nás podržel a ustáli jsme to. Relativně jsme se drželi celý zápas, i když nás ve druhé třetině Kometa několikrát zamkla. V naší situaci to jsou velmi cenné body," hlásil hostující forvard Petr Hubáček.

V sezoně 2011/2012 dělal v Kometě kapitána, jeho otec Petr Hubáček starší v Brně odehrál pět sezon. „Táta má šedesát, vyšlo to hezky. Výhra je asi symbolická. Emoce jsem ale držel v sobě. Nejsem typ, který jim podléhá a blázní," uvedl brněnský rodák Hubáček.

Potěšilo ho skandování jeho jména. „Děkuju lidem za respekt. Těšil jsem se domů a bylo hezké si tady zahrát," vzkázal Hubáček.

Kometa je v tabulce o bod druhá za Třincem, který vyzve doma v neděli.

Kometa Brno – Pardubice 2:3 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 28. J. Káňa (Vincour, Trška) 60. Zaťovič (O. Němec, Erat) – 23. Tomášek (Bárta), 45. P. Sýkora (Schaus, Nahodil), 59. Tomášek (Sýkora, Schaus). Diváci: 7700. Rozhodčí: Hradil, Šír – Flegel, Polonyi.

Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Štencel, O. Němec, Gulaši, Kováčik, Malec, Trška, F. Král – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – Zaťovič, V. Němec, H. Zohorna – J. Káňa, Čermák ©, Vincour – Dočekal, Raška, Matěj Novák.

Dynamo Pardubice: Maxwell (Klouček) – Ščotka, Schaus, Čáslava, Nedbal, Leduc, Havlík, Bokroš – Poulíček, Hubáček, Redenbach – P. Sýkora, Rolinek ©, Nahodil – T. Kaut, Bárta, Tomášek – Mallet, Panna, M. Kaut – Zadina.