Ragbisté předehrávají jihomoravské derby. Dragon ani Jimi nebudou kompletní

Brno – Elitní skupina TOP6 nejvyšší ragbyové soutěže má před letní přestávkou na pořadu čtvrté kolo. Rozehraje je v pátek jihomoravské derby Dragon Brno – Jimi Vyškov.

Lepší výchozí pozici mají hosté, kteří mají pět bodů za vítězství nad Mountfieldem Říčany. Brňané mají dva body po těsných porážkách s Tatrou Smíchov a Pragou Praha.

Vyškov ale má dlouhodobé problémy s velkým počtem zraněných hráčů. V minulém zápase na Tatře Smíchov měl trenér Pavel Pala dokonce prázdnou střídačku a v poli několik náhradníků a nedoléčených hráčů. Výsledkem byla drtivá porážka 7:99. „Stav kádru se trochu zlepšil, hrát už mohou třeba Jakub Doležel a Jan Školař, ale stále máme rozpadený útok. Zase tam budou muset zaskakovat rojníci. Přes všechny ty problémy chceme v Brně vyhrát. Mužstvo se s tím prostě musí vypořádat,“ zdůraznil trenér Jimi Pavel Pala.

Brňané jsou v tomto směru v lepším stavu, ale ani Dragon nebude kompletní. „Nějaké otazníky v sestavě jsou. Očekávám vyrovnaný zápas, a protože jsme doma, chceme vyhrát. V posledních dvou zápasech jsme byli k vítězství velmi blízko, chybělo nám jen pár bodů, takže to chceme zlomit,“ sdělil Vítězslav Dosedla, asistent trenéra Nigela Briggse, který nyní pobývá v Anglii.

Na vyrovnaný průběh napovídá i vzájemný zápas v zákaldní části první ligy. Na začátku května Vyškov v Brně vyhrál těsně 27:24, když v poločase vedl 27:3, ale v závěru musel vítězství úporně bránit.

Páteční zápas v ragbyovém areálu Dragonu v Cacovicích začne v 19.00 hodin.

Další dvě utkání, Sparta Praha - Tatra Smíchov a Praga Praha - Mountfield Říčany, se budou hrát v sobotu 29. června. První liga pak bude pokračovat v poslední srpnovou sobotu.

RC Dragon Brno – Jimi RC Vyškov

1. liga, pátek 21. června, 19.00 hodin, hřiště v Brně-Cacovicích.

V tabulce TOP6 je Vyškov čtvrtý a Dragon na posledním šestém místě. Po podzimní odvetné části postoupí do play-off první čtyři týmy.

Autor: Zdeněk Vlach