Motivace je zjevná. Konečně překročit vlastní stín. Klub od vstupu do české nejvyšší soutěže v roce 2013 nepostoupil do play-off. „Uplynulá sezona nám nastavilo zrcadlo. Potřebujeme zkvalitnit kádr a změnit filozofii, aby se neopakovala situace z letoška. Změny se hodně týkají rozpočtu, který plánujeme navýšit. Dosud jsme měli nejnižší v lize a nemyslím si, že by to byl náš plus, ale handicap,“ uvedl manažer klubu Michal Jimramovský.

NADĚJNÁ JEDNÁNÍ

Přestože současná situace nutí kluby k utahování opasků, Brno už pokročilo v jednání o navýšení prostředků. „Chystáme zajímavé věci, v nejbližší době o změnách chceme informovat,“ zmínil Jimramovský.

Vedení brněnského klubu došla ve skončeném ročníku trpělivost. Stejně jako v předcházejících sezonách mmcité vsadilo především na mladé. Brňané ovšem v elitní konkurenci klopýtali, pohybovali se ve spodní části tabulky. Základní část finišovali na chvostu tabulky. „Máme už vyhlédnuté posily pro nadcházející sezonu. Zahájili jsme s nimi jednání,“ poznamenal Jimramovský.

V Brně přitom dlouho panovala nejistota, zda ještě klub nebude muset kvůli poslednímu místu po základní části naskočit do baráže. I když v pěti kolech nadstavby A2 Jihomoravané vyhráli všechny zápasy a vyhoupli se z poslední příčky do čela čtyřčlenné skupiny, správně tušili, že Česká basketbalová federace určí konečné pořadí soutěže podle umístění v základní části.

Mmcité tedy skončilo poslední, ale o záchranu bojovat nemusí. Z elitní ligy v tomto ročníku nikdo nesestoupí. „Je to logické. Klub, který by musel do baráže, by byl značně poškozený. Neměli jsme představu, kdy by se baráž odehrála, navíc by případně odpadla i výhoda domácího prostředí tím, že se musí hrát bez diváků. Navrhovali jsme ovšem, aby bylo pořadí určeno podle umístění po odehrané části nadstavby,“ podotkl Jimramovský.

V přestávce mezi sezonami se v brněnské kabině očekává průvan. Klub se s koncem dubna rozloučil s pěticí hráčů. Smlouvu zatím prodloužil s kapitánem Janem Kozinou, obřím pivotem Jakubem Joklem a reprezentačním talentem Radkem Farským. „Rozhodl jsem se pokračovat hlavně kvůli trenéru Růžičkovi. Přijde mi, že díky němu dělám velké pokroky. Oceňuji jeho velmi osobní a individuální přístup a rozsáhlé zkušenosti z reprezentace nebo Nymburku. Radí mi, co mám dělat na hřišti i mimo něj,“ lebedil si Farský.

Vyzbrojit se v Brně hodlají i zahraničními posilami. „S cizinci počítáme. Samozřejmě záleží na tom, jak se vyvine situace. Vypadá to ale, že zahraniční hráči se sem dostanou stejně jako zaměstnanci z ciziny v jiných oborech,“ doplnil Jimramovský.