Prostějov zvládal lépe koncovky setů a porazil Královo Pole

Prostějov, Brno – Každý set mohl dopadnout přesně obráceně, jenže koncovky patřily Prostějovu, který vládne ženské volejbalové extralize nepřetržitě už deset let. Hanačky na domácí palubovce zdolaly Královo Pole 3:0.

Brňanky přitom v každém setu sahaly po úspěchu, jenže Prostějov důležité závěrečné míče zvládal lépe. „Ač tomu výsledek neodpovídá, s Prostějovem jsme sehrály vyrovnanou partii. Rozhodly vždycky až koncovky setů,“ uvedla brněnská kapitánka Klára Vyklická.

V úvodních dvou sadách vedly domácí hráčky pokaždé o čtyři body, Královo Pole manko dotáhlo v polovině setů. V tom prvním pak Brno promarnilo pět setbolů a ztratilo jej 28:30. Druhou sadu ovládly Hanačky až po brněnském bloku do sítě 25:23.

Ve třetím dějství Královo Pole dokonce o tři body vedlo, jenže pak Prostějov zvýšil důraz na síti a ovládl jej rovněž 25:23. „Utkání se hodnotí daleko lépe než naše poslední. Ale vždycky to má dvě stránky. Na jedné je škoda začátku setů, na straně druhé je stáhnuté vedení soupeře. Někdy bohužel pokazí dojem z celého zápasu sporné míče a situace… A to je velká škoda," litoval brněnský trenér Tomáš Samsely.

Jeho svěřenkyním patří šestá příčka extraligy, Prostějov je druhý za Olomoucí.

VK Prostějov - VK Královo Pole 3:0

(30:28, 25:23, 25:23)

Autor: Jaroslav Kára