Podruhé to nevyšlo. Jihlava uhrála v Brně remízu, Zbrojovce zachránil bod Škoda

Fotbalové Zbrojovce se nepovedlo navázat na vítězství v prvním utkání proti Jihlavě v tomto týdnu. V lize tak na rozdíl od středečního postupu do pohárového čtvrtfinále jen remizovala. Vydřený bod v závěru duelu pro ni znamená alespoň prodloužení série, ve které boduje. Ta díky střelci Michalu Škodovi už nyní čítá čtyři zápasy. Jihlava neudržela nadějné vedení a po remíze 1:1 v Brně nadále zůstává v lize bez výhry.

První půlhodina utkání patřila hostům z Jihlavy. Ve vyložené šanci se dvakrát zjevil Michael Rabušic, jenž dostal v obou případech míč za obranu a čelil pouze brněnskému brankáři Dušanu Melichárkovi. Ve svém zakončení vždy vsadil na sílu, ale ani jednou Melichárka, který zavčas vyběhl, nepřekonal. „Do utkání jsme dobře vstoupili, měli jsme hodně šancí. Rabušic si gól zasloužil, výborně pracoval," hodnotil povedený vstup svých svěřenců do utkání jihlavský kouč Michal Bílek.

Brňané se dostali k první velké šanci až po třiceti minutách. Míč se po jihlavském nedorozumění odrazil k Aloisi Hyčkovi, který ale na bleskově reagujícího Jana Hanuše v jihlavské bráně nevyzrál. To platí i o Škodovi, který pozornost Hanuše prověřil zpoza šestnáctky ve čtyřicáté minutě.

Paradoxně ve chvíli, kdy se Brno zvedlo, udeřili hosté. Ve vápně se míč dostal na nohu Pavla Dvořáka, který jej po zemi poslal za záda Melichárka. Do kabin tak odcházela spokojenější Jihlava.

Do druhého poločasu Zbrojovka vlétla ve větším tempu a toužila po vyrovnání. I když měla víc ze hry, kýženého úspěchu se dlouho nedočkala. Po otevření hry se navíc do brejku dostali hosté, kteří zahrozili odskočením o dvě branky. Pohotový Melichárek tomu však zabránil.

Vyrovnání přinesla až akce náhradníka Antonína Růska. V 79. minutě vysunul Škodu, který se proti Hanušovi nemýlil a po několika neúspěšných střelách se tak radoval ze sedmé letošní branky, čímž Brnu zajistil v souboji s předposledním týmem aspoň bod za remízu. „Růsek odvádí dobré výkony v juniorce. Chtěli jsme posílit útok a náš tah nám vyšel. Jsme poměrně rádi za remízu, hráli jsme to, na co teď máme," komentoval rozhodující moment utkání brněnský trenér Svatopluk Habanec.

Zbrojovka Brno - Vysočina Jihlava 1:1 (0:1)

Branka: 79. Škoda - 42. Dvořák. Rozhodčí: Příhoda - Koval, Vitner. ŽK: Lutonský, Kijanskas, Škoda, Rusek - Urblík. Diváci: 3526.

Brno: Melichárek - Sedlák, Vraštil (75. Rusek), Kijanskas, Lutonský - Polák, Lacko (62. Krejčí) - Hyčka, Škoda, Vávra (46. Pašek) - Řezníček. Trenér: Habanec.

Jihlava: Hanuš - Tlustý, Krejčí, Rosa, Mišůn - Štěpánek - Vaculík (78. Hronek), Urblík (87. Ikaunieks), Batioja (82. Zoubele) - Dvořák, Rabušic. Trenér: Bílek.

Naopak jeho protějšek s remízou spokojený není. „Podali jsme pode mnou sice nejlepší výkon, ale bod je v současnosti pro nás málo. Měli jsme na výhru," dodal Bílek.