O bod. Basketbalistky Handicapu vstoupily do ligy výhrou nad Ostravou

Rozdíl jediného bodu nakonec rozhodl střetnutí prvního kola Ženské basketbalové ligy mezi brněnským Handicapem a Ostravou. Šťastnější byly domácí hráčky, které si díky výhře 62:61 připsaly první dva body do tabulky nejvyšší soutěže.

První čtvrtina se přitom svěřenkám hlavního trenéra Viktora Pruši nevyvedla a zaostávaly o šest bodů. Manko však díky zlepšené obraně stahovaly a už v poločase vedly o čtyři body.

Hostující Ostrava dotahovala v závěru díky přesně střílející Američance Briyoně Cantyové, která po úspěšné trojce stáhla šest vteřin před koncem náskok domácích na rozdíl jednoho bodu, víc už ale Brňanky soupeřkám nepovolily.

Střelecky se nejlépe v dresu Handicapu dařilo kapitánce Barboře Kašpárkové a slovenské pivotce Regině Palušné s jedenácti body, o jeden méně zaznamenala Jana Hausknechtová.

V dalším kole se Handicap střetne v sobotu od pěti hodin odpoledne v hale ve Vodově ulici v brněnském derby s KP Brno.