Mmcité vyhrálo potřetí v řadě, odnesl to Prostějov

Vítězná série pokračuje. Brněnští basketbalisté v šestnáctém kole nejvyšší domácí soutěže vyzráli i na čtvrtý tým tabulky z Prostějova, který doma porazili 93:88 a připsali si třetí vítězný duel za sebou.

V tabulce díky aktuální sérii poskočili na desáté místo a blíží se vysněné osmičce pro play off. „Je vidět, že tým dostal nějakou tvář a taktickou zralost a doufám, že přetrvávající chyby odstraníme, abychom neměli takové nervy v koncovce," uvedl k těsnému vítězství brněnský trenér Zoran Helbich.

Jeho tým přitom ještě v poločase prohrával o pět bodů, pak ale favorita přehrál a nakonec o pět zvítězil. „V poločase jsem se rozhodl obranu vrátit na jeden z našich sehraných principů a ukázalo se to jako trefa. Vidím to jako rozhodující faktor," zmínil Helbich.

V domácím dresu se nejvíc dařilo střelecky Stanu Simpsonovi s devatenácti body, hned šest hráčů se však dostalo na dvojciferný počet bodů.

V nejvyšší soutěži čeká mmcité ještě jeden duel v tomto kalendářním roce, příští středu se představí na palubovce Kolína.

Brno – Prostějov 93:88 (17:30, 51:56, 75:69)

Nejvíc bodů: Simpson 19, Tomanec a Ware po 15, Pumprla 13, Turman 12, Mikulič 10 – Marko 34, Jacobs a Slezák po 15