Mám velkou ránu, musím to využít, hlásí útočník Komety Dočekal

Šlape na paty hvězdám. V týmové produktivitě hokejové Komety se forvard Martin Dočekal dotáhl bodově na Martina Erata a Marka Kvapila. V sedmi duelech posbíral osm bodů za čtyři góly a čtyři asistence. Dvě trefy a jednu přihrávku zaznamenal v utkání proti Litvínovu a výrazně se podílel na úterní výhře 7:1. „Důležité jsou hlavně tři body," povídal skromně urostlý útočník.

V domácí kanonádě se proti litvínovské obraně prosadil nejdřív v jedenácté minutě, kdy tečoval nahození Jana Káni. Zařídil vedení 2:1, na které navázal ve druhé třetině. Nabruslil si od mantinelu a svižnou střelou zápěstím vymetl růžek branky hostujícího brankáře Tomáše Halásze. „Střelbu speciálně netrénuji, ale myslím si, že mám velkou ránu. Musím toho využívat. Doufám, že to tam bude padat," hlásil Dočekal.

Ve volných chvílích rád relaxuje při chytání ryb. Vycvičené zápěstí má zřejmě i díky nahazování udice. „Je to možné, že mi to pomáhá," smál se bez sedmi centimetrů dvoumetrový odchovanec třebíčského hokeje.

V posledních dvou zápasech si připsal pět kanadských bodů. Na vlně je i celé mužstvo, o čemž svědčí jednoznačná výhra nad Litvínovem. „Ze svého pohledu to znám. Když se prohrává 1:6, tak je to fakt těžké, puky skáčou. Ani se soupeři nedivím, že to takto dopadlo," uvedl Dočekal.

Moment na začátku třetí třetiny, kdy vstřelila Kometa dvě branky v jednom oslabení, ho překvapil. „Zažil jsem to poprvé. Když se daří, dá se i ve čtyřech ujet a vstřelit branku," řekl.

Dočekal nezahálel a ve sváteční středeční den trénoval. „Trénink je pro ty, co měli menší čas na ledě, a mladší kluky. Starší si asi dají volno, je to dobrovolné," popisoval. „Beru se pořád jako mladý, i mezi děckama, takže jdu," narážel se smíchem na omlazený kádr se šestnáctiletý­mi hráči.