Malec ani Kašík dodatečné tresty od disciplinárky nedostali

Hokejový obránce Tomáš Malec z Komety Brno ani brankář Libor Kašík ze Zlína nedostali dodatečné tresty od disciplinární komise extraligy za zákroky ve čtvrtečních třetích zápasech předkola play off. V dnešních čtvrtých duelech tak mohou oba nastoupit. Kometa opět hostí za nepříznivého stavu 1:2 na zápasy Chomutov, Třinec rovněž před pokračováním série na vlastním ledě proti Zlínu prohrává 1:2.

Malec byl ve 48. minutě vyloučen na pět minut a do konce utkání za vražení na hrazení obránce Dominika Tejnora, který opustil led s tržnou ránou na hlavě. "Hráč se nedopustil zřetelného přistrčení rukama a zákrok nebyl veden v nebezpečné vzdálenosti od hrazení, nýbrž v jeho bezprostřední blízkosti," vysvětlil předseda disciplinární komise Karel Holý, proč bylo řízení s Malcem zastaveno.

K pádu protihráče podle něj došlo mimo jiné i proto, že nebyl na souboj dostatečně připravený. "Čelním postavením proti hrazení před střetem výrazně snížil možnosti vlastní obrany," dodal Holý. Kometa při Malcově vyloučení inkasovala na 2:3, ale těsnou výhru, díky které zařídila pokračování série, udržela.

Kašík byl vyloučen v 52. minutě na pět minut a do konce utkání za sekání. Zlínskému brankáři za stavu 2:1 pro Třinec ujely nervy, zezadu do břicha sekl špičkou hole útočníka Daniela Rákose a zápas dochytal Luboš Horčička. Zlín otočil výsledek a vyhrál 3:2 v prodloužení.

"Brankář reagoval na situaci, kdy byl v důsledku prudkého zabrzdění protihráče zasažen ledovou tříští. Přestože se jednalo o zcela neadekvátní reakci, nebyl zákrok takové povahy, aby vyžadoval postih nad rámec trestu uloženého v utkání," uvedl Holý.

O deset procent z měsíční mzdy přijde brněnský útočník Leoš Čermák, který se po ataku Petra Šidlíka podle disciplinárky dopustil nafilmování pádu. "Po odrazu z pravé brusle doprovázeném teatrálním vykopnutím nohou se pokusil ovlivnit úsudek rozhodčích a získat výhodu pro vlastní mužstvo," konstatoval Holý.

Po dalších podnětech klubů se disciplinární komise po čtvrtečním duelu Brna s Chomutovem zabývala také zákrokem ofenzivního lídra Pirátů Romana Červenky na Hynka Zohornu a pádem brněnského Adama Rašky po střetu s Jurajem Valachem. Pro Červenkovo potrestání ani případnou pokutu za filmování Rašky ale Holý neshledal důvody.

Disciplinární komise naopak potrestala Pardubice pokutou 3000 korun za nevhodné chování diváků, kteří v závěru úterního zápasu proti Litvínovu házeli předměty na ledovou plochu.