Lev přece jen putuje do Hradce. Do Komety jde naopak Rákos

Dlouho se mluvilo o tom, že hokejový útočník Jakub Lev v Kometě už toho moc neodehraje. A skutečně se tak stalo. Brněnský celek vyměnil za Hradec Králové, který o něho nějakou dobu usiloval. Na oplátku Mountfield na jih Moravy poslal forvarda Daniela Rákose.

Před sezonou přicházel jako velká posila. Muž, který pravidelně sbírá body, střílí góly a především je hodně nepříjemný pro soupeře. Jenže na tohle Lev z předchozích angažmá v Kometě příliš nenavázal. V devětadvaceti duelech si připsal jen devět bodů a dal šest gólů. Čekalo se víc. I devětadvacetiletý útočník na sebe kladl vyšší nároky.

Proto nebylo divu, že se vyrojily zprávy, že brněnský tým opustí. Z obou pohledů to dávalo smysl. Jak Lev, tak Kometa, potřebovali oživení, změnu.

Šlo jen o to, najít ideální protihodnotu. A o Lva si přihlásil Hradec Králové, který se netajil tím, že shání produktivního centra. Ano, v této sezoně možná Lev zatím nenasbíral tolik bodů, kolik si představoval, ale pořád je to forvard s reputací produktivního hráče.

Kometa chtěla za Lva jako protihodnotu Tomáše Vincoura. Tahle výměna nakonec nedopadla, i když Vincour se posléze do rodného města vrátil, bylo mu ukončeno hostování.

Nakonec se ale směna na trase Brno - Hradec uskutečnila. Lev šel jedním směrem a druhým putoval Rákos. Zkušený dvaatřicetiletý útočník sice nemá v popisu práce skórování nebo se rvát o přední příčky v bodování, ale umí být dost nepříjemný. Hrát proti němu? Žádná legrace. Je to dříč a možná že právě tohle potřebuje současná Kometa. Muže, jenž svým výkonem a bojovností strhne ostatní.

K prvnímu zápasu za Kometu nastoupí Rákos patrně už ve středu v pikantním souboji proti Spartě. Česká hokejová klasika startuje od půl šesté večer.


Autor: Vladimír Formánek

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/hokej_region/lev-prece-jen-putuje-do-hradce-do-komety-jde-naopak-rakos-20191225.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací