Konec velkého snu o hattricku. Kometa vypadla v semifinále s Libercem

Brno – Sen o velkém hattricku zhasl. Hokejová Kometa prohrála v šestém utkání semifinále na domácím ledě s Libercem 1:3. Bílí Tygři zapsali čtvrtou výhru v sérii, kterou opanovali 4:2 na zápasy.

Hlavně nedostat zase rychlý gól. Opakovali si hráči brněnského celku před úvodním buly, na které nešla první lajna, nýbrž formace Leoše Čermáka. „To byl záměr. Potřebovali jsme něco změnit. Zkusili jsme to, ale stejně jsme pak dostali branku,“ krčil rameny forvard Komety Petr Holík.

Liberec se vedení ujal ve třetí minutě. Posléze se hrála opět vyrovnaná bitva. Stejně jako v pěti předchozích duelech, i v tom šestém druhou branku v utkání vstřelila Kometa. Vyrovnal Martin Zaťovič šest vteřin před koncem první třetiny.

Jenže sotva začalo druhé dějství, vedení už si zase hýčkal Liberec. „Velká škoda. Tohle je velké zklamání. Zase jsme rychle prohrávali, pak jsme srovnali, ale sotva vlezeme na led ve druhé třetině, uděláme stupidní chybu a dostaneme gól,“ hlesl brněnský bek Ondřej Němec.

Jak se ukázalo, šlo o vítěznou branku. Kometa se hnala za vyrovnáním, ale defenzivní val Bílých Tygrů byl k nepřekonání. V závěru ještě pečetili vítězství gólem do prázdné branky. „Za mě obrovská gratulace Liberci. Hrál výborně,“ gratuloval Němec soupeři k postupu do finále.

Souboje Komety s Libercem tak vyzněl pro Severočechy 4:2 na zápasy. „Podle mého názoru šlo o nejlepší sérii, jakou jsme v play-off hráli. Liberec má vynikající mužstvo. Rozhodovaly nejmenší detaily a pátý zápas, kde jsme měli dobrou první třetinu, ale druhá byla strašidelná. Musíme uznat sílu soupeře a přejeme mu hodně štěstí ve finále,“ uznal majitel a hlavní kouče Brna Libor Zábranský.

Po skončení duelu na ledě ještě hráči strávili hodně času. Fanoušci jim mohutně děkovali za sezonu. Žádný pískot či nelibost. Ne. Hrdost. I přes to, že Kometa nedokráčí pro zlatý hatrrick, zatím, tak za poslední roky dokázala velké věci. A další přijdou.

Kometa Brno – Bílí Tygři Liberec 1:3

Třetiny: 1:1, 0:1, 0:1.
Branky a nahrávky: 20. Zaťovič (O. Němec) – 3. Redenbach (J. Vlach, Ševc), 22. Ordoš (L. Hudáček), 59. Filippi (Lenc)
Rozhodčí: Hejduk, Jeřábek – Hynek, Zíka.
Diváci: 7 700 (vyprodáno)

Kometa: Čiliak – Baranka, O. Němec, Gulaši, Z. Michálek, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek ml., M. Erat, Orsava – Mallet, Kusko, P. Kratochvíl – Dočekal, L. Čermák, Vondráček.
Liberec: Will – Derner, Kolmann, Šmíd, T. Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, L. Hudáček, Ordoš – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek, M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Lakatoš.

Autor: Vladimír Formánek