Kometa v prodloužení udolala Karlovy Vary. Štencel opustil led na nosítkách

Po zápase počítají body, ale bohužel i ztráty. Hokejisté brněnské Komety ve 45. kole extraligy doma vedli proti Karlovým Varům o dvě branky, přesto museli jít až do prodloužení, po kterém si připsali výhru 3:2. „Je to rozporuplné. Vítězství nás těší, ale po vývoji utkání jsme měli mít body tři," shrnul pocity střelec vítězného gólu Jan Hruška.

Po Jakubu Krejčíkovi, který v pátek ve Vítkovicích nedohrál kvůli silném otřesu mozku, přišli Brňané o dalšího obránce. Na nosítkách led opustil Jan Štencel, kterého atakoval ve druhé třetině u mantinelu hostující forvard Petr Stloukal, jenž si na Štencla naskočil. „S Honzovým kolenem to nevypadá příliš dobře," hlesl asistent kouče Komety Petr Haken. „Všichni to viděli… Druhý zápas, druhý obránce pryč. Čistě," poznamenal ironicky Hruška na fakt, že Stloukala sudí nevyloučili stejně jako Michaela Vandase v Ostravě.

Jedenatřicetiletý Hruška výrazně přispěl k výhře Brňanů. V prvním třetině po důrazu v brankovišti dorazil puk za ležícího Tomáše Závorku, v nastavení pak vymetl růžek jeho branky. „V prodloužení měly Karlovy Vary dvě velké šance. K nám se asi trochu naklonilo i štěstí," povídal Haken, jehož výběr po předchozích dvou prohrách v prodloužení s Vítkovicemi a Plzní tentokrát už uspěl.

Víc jak šedesát minut se ale nemuselo hrát. Ani trefa Kamila Brabence na 2:0 tři minuty po startu druhé třetiny Brňanům nestačila. Štastným obloučkem po odrazu přes hokejku Ondřeje Němce skóroval ve třetí části Stloukal, později vyrovnal Michal Vachovec. „Dva hloupé góly. Jedna taková dětinská chyba, která se nesmí stávat. Trošku jsme se strachovali o výsledek," prohlásil Brabenec.

Zkušený čtyřicetiletý útočník si užíval po své trefě ovace zaplněné arény. Po šesti letech si zahrál v dresu Komety před domácím publikem a hned skóroval, když prostrčil puk bekhendem pod betonem Závorky. „Samozřejmě tomu budeme říkat, že to byla víc zkušenost než štěstí," smál se Brabenec.

Karlovy Vary i přes vzepětí ve třetí třetině prohrály potřetí v řadě. „Musím hráče pochválit, že měli velice dobrou reakci na výsledek. Bohužel jsme ale neproměnili šance v prodloužení," mrzelo kouče hostů Jana Tlačila. Jeho tým zůstává poslední. Kometa poskočila na páté místo tabulky.