Kometa promarnila proti Liberci tříbrankové vedení, prohrála 3:4 v prodloužení

Měli na lopatě úřadujícího mistra, ale selhali. Hokejisté brněnské Komety ve 24. kole hokejové extraligy vedli na ledě Liberce o tři branky, přesto nakonec prohráli 3:4 v prodloužení. Severočeši vyhráli už podvanácté v řadě, poprvé v této sérii však nezvítězili za tři body. „Mrzí nás, že jsme přes dobře rozehrané utkání nedokázali přerušit vítěznou sérii domácích," pokrčil rameny asistent kouče Komety Petr Haken.

S kolegy se mu v kabině podařilo hráče patřičně nabudit. Kometě se povedl nevídaný kousek – z prvních tří střel třikrát skórovala. Dvakrát se od modré čáry prosadil bek Jozef Kováčik. Jednou s přispěním teče soupeře a podruhé dělovkou v přesilovce. Forvard Hynek Zohorna zase úspěšně sklepl nahození Vojtěcha Němce. „Měli jsme až trapný začátek. Brankář Roman Will měl velmi těžkou pozici. V podstatě si nesáhl na kotouč, a už ho třikrát lovil ze své branky," kritizoval domácí trenér Filip Pešán.

Jeho tým dokázal ještě do přestávky vstřelit důležitou kontaktní branku, odražený puk si našel Petr Jelínek. Kometa pustila rozjetého soupeře do hry a postupně ztrácela. „Liberec se vrátil do utkání v přesilovce. Rozhodující moment zápasu bylo neproměněné sólo Zohorny ze závěru první třetiny. Kdybychom znovu odskočili, věřím, že už by to pak Liberec měl těžké," povídal Haken o momentu, kdy šestadvacetiletý útočník nevyzrál na Willa forhendovou kličkou.

Bílí Tygři zvýšili aktivitu a důraz v brankovišti jim přinesl po gólech Ondřeje Vitáska a Vladimíra Svačiny srovnání. „Zápas si zasloužil remízu, každý tým měl lepší úseky hry," řekl bývalý kouč juniorky Liberce Haken.

O bod víc si však připsal Liberec. V prodloužení si vychutnal brankáře Marka Čiliaka Dominik Lakatoš. „Za dva body jsme rádi, ale nebýt zpackané první třetiny, mohlo to dopadnout i lépe. V kabině to po první třetině bylo hodně emotivní," hlásil Lakatoš pro klubový web.

Severočeši Brnu odskočili v tabulce na tři body a jsou o místo výš než třetí Kometa, která v neděli v pět hodin odpoledne hostí šestý Chomutov.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 4:3 v prodl. (1:3, 1:0, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. P. Jelínek (Radivojevič, Bulíř), 22. Vitásek (L. Krenželok, Jánošík), 48. Svačina (Lakatoš), 63. Lakatoš (Bartovič) - 4. H. Zohorna (V. Němec), 6. Nečas (Kováčik), 9. Kováčik (Gulaši)

Rozhodčí: T. Horák, Hejduk - Barvíř, Blümel

Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1