Kometa prohrála v Karlových Varech kvůli dvěma chybám v rozmezí sedmi sekund

Zápas ve vánočním období nabídl příběh, jak darovat soupeři tři body. Hokejisté brněnské Komety dva dny po Štědrém dnu nestačili ve 32. kole extraligy na Karlovy Vary 2:4. O porážce rozhodly dvě hrubky ve druhé třetině v rozmezí sedmi sekund. „Dostali jsme dva naprosto netypické góly téměř z ničeho a mužstvo to poznamenalo asi víc, než jsme potřebovali," litoval asistent kouče Komety Kamil Pokorný.

Hosty dostal do vedení 37 sekund po začátku druhé části bek Ondřej Němec. „Jenže místo toho, abychom v následující přesilovce dali na 2:0, dostaneme z brejku gól a zase jedeme z venku bez bodu," řekl obránce Němec pro Českou televizi.

Osmý nezdar Komety v řadě venku zapříčinily dva momenty. Ve 24. minutě Brňané nestihli dobruslit šťastně odražený puk po střele domácích a do odkryté brány dorážel Fin Henri Tuominen. Za moment brankář Karel Vejmelka vyrazil nahození z půlky hřiště před Davida Grígera. „Z našeho rozložení pramenil i třetí gól. Těžko jsme se zvedali, i když ve třetí třetině jsme chtěli se zápasem něco udělat," povídal Pokorný, jehož tým prohrál osudovou periodu 1:3.

V polovině duelu po trefě Tomáše Harkabuse do branky vjel Pavel Jekel a nahradil nejistého Vejmelku. „Bylo velmi důležité, že jsme odskočili na dvougólové vedení, protože bránit vedení o jednu branku je těžké. Uhráli jsme to," těšilo asistenta trenéra domácích Mikuláše Antonika.

Brno nevyužilo celkem šest přesilovek. Až dvě minuty a třináct sekund před koncem duelu snížil po povedené akci Tomáš Vincour. Výhru 4:2 pečetil do odkryté branky Sebastián Gorčík.

Výjezd na led nejvzdálenějšího extraligového soupeře Brňanům v poslední době nesvědčí. Bilance obou týmů v duelech na západě Čech je nyní – sedm výher Karlových Varů za tři body, jedna výhra Komety za tři body a další tři po nájezdech či v prodloužení.

Hráči Komety jeli necelých 340 kilometrů zpět opět rozladění. Prohráli už třetí utkání v řadě. Kometa zůstává o dva body čtvrtá za Litvínovem, jenž vyzve v DRFG Areně ve středu v šest hodin večer.