Hráči Komety se po desetidenní pauze vrátí do zápasového kolotoče středečním domácím duelem s Vítkovicemi. „Hned poznáte, jaká je fáze sezony. Hráči sami sebe tlačí dopředu. Odpovídá tomu i podoba tréninku. O co se hraje, jde vidět i na naší disciplinovanosti. Měli jsme v zápase třeba dva vyloučené. Věřím tomuto duchu Komety. Kluci dostali dva dny a odpočinuli si i od sebe navzájem,“ prohlásil asistent trenéra brněnského celku Radek Bělohlav.

Nyní už není mnoho prostoru na škobrtání. Za každou chybu mohou celky tvrdě zaplatit. I díky přímému sestupu slibuje základní část drama až do finiše.„Každý tým o něco hraje,“ podotkl Bělohlav.

Kometa drží šestou pozici zajišťující přímou účast v play-off s pětibodovým náskokem na Karlovy Vary, s nimiž se modrobílí utkají v pátek. Jihomoravané ovšem hledí také před sebe. Pátá Mladá Boleslav má pět bodů k dobru, čtvrtý Třinec ještě o bod víc. „Cílem je udržet první šestku, i když se samozřejmě chceme ještě porvat o vyšší pozice,“ pravil Bělohlav.

Ve zbytku základní části Kometu čekají duely vesměs s tabulkově hůře postavenými týmy. „Hraje se nám líp proti silnějším, ale to je takové klišé. Věřím, že i s níže postavenými celky sehrajeme dobré zápasy, jako byl třeba ten proti Spartě,“ připomenul Bělohlav triumf brněnských hokejistů ve štěpánském duelu na domácím ledě 5:3.

Modrobílí ještě nemohou počítat se službami svého elitního centra Petra Holíka, jehož trápí problémy s vazy v koleni, které si zranil při duelu na konci prosince proti Karlovým Varům. „Rád bych řekl, kdy se vrátím, ale sám nevím. Zatím jen bruslím, ale na návrat to ještě není,“ poznamenal Holík.

V plném tréninku je aspoň poslední akvizice sezony Rudolf Červený. Útočník, jenž načal sezonu v Hradci Králové, naskočil do posledního utkání 22. prosince. Od té doby se potýkal s problémy po otřesu mozku. „Poprvé se snažil vydržet i těžkou část tréninku. Uvidíme, kdy ho začleníme do sestavy,“ pronesl Bělohlav.

Kometa v pauze pracovala také na fyzičce. Útočník Šimon Stránský, jenž přišel do Komety v lednu, ji využil k utužení vztahů s novými spoluhráči. „Měli jsme na to prostor. Hodně jsme trénovali a trávili spolu dost času. Poznal jsem víc prostředí i kluky v Brně a zlepšili jsme vztahy,“ přesvědčoval Stránský.

Program Komety do konce základní části

Středa 12. února:
18.00 Kometa - Vítkovice
Pátek 14. února:
17.30 Karlovy Vary - Kometa
Úterý 18. února:
18.00 Kometa - Hr. Králové
Sobota 22. února:
15.00 Zlín - Kometa
Neděle 23. února:
17.00 Kometa - Olomouc
Pátek 28. února:
18.00 Kometa - Liberec
Neděle 1. března:
15.00 Kometa - Kladno
Úterý 3. března:
17.30 Plzeň - Kometa
Pátek 6. března
18.00 Kometa - Pardubice