Kometě patřil jen úvod zápasu. Při přesilovce sice domácí brankář Kantor zlikvidoval střelu Orsavy, ale ve 14. minutě čerstvě sedmnáctiletý obránce Stanislav Svozil objel branku a puk mazácky umístil do sítě.

Vedení hostům ovšem vydrželo jen 21 vteřin. Domácí hráči se před Vejmelkovou brankou dostali k sérii dorážek a puk nakonec dotlačil za záda brněnského gólmana Matěj Blümel.

„První třetina byla vyrovnaná, ale s jednou kaňkou. Dali jsme gól a za dvacet vteřin dostali na 1:1 po naší nedůslednosti,“ povzdechl si po utkání Kamil Pokorný, jeden z trenérů Brna.

Dynamu blesková reakce pomohla. „Rychlý gól pomohl psychicky, ve druhé třetině jsme dali další dva, ale měli i štěstí, protože i soupeř měl šance, které skvěle pochytal Kantor,“ uvedl pardubický asistent Michal Mikeska.

Zápas převrátil Denis Kusý, který se prosadil na začátku druhé třetiny. V přesilovce Dynama pak mířil přesně Robert Kousal a zajistil Pardubicím dvoubrankové vedení.

Hosté reagovali trochu šťastnou trefou Daniela Rákose na startu třetí třetiny. Situace skončila posunutou brankou, ale podle videorozhodčího puk přešel brankovou čáru dříve.

Dynamo přežilo přesilovku v závěru utkání i následnou hru Komety bez brankáře. Během ní stvrdil pardubické vítězství Jan Mandát.

„Oslabení jsem zvládli velmi dobře. Škoda začátku třetí třetiny, ale o to více jsme se hecli. Bojovností a maximálním nasazením jsme vyhráli,“ dodal Mikeska.

„Zápas rozhodla herně i výsledkově pasáž ve druhé třetině, kdy domácí vstřelili dva góly. I přes některé příležitosti jsme body nebrali,“ doplnil Kamil Pokorný.

Dynamo Pardubice - Kometa Brno 4:2

Třetiny: 1:1, 2:0, 1:1.
Branky a nahrávky: 15. Blümel (Rolinek, Mikuš), 22. Kusý (Látal), 32. R. Kousal (Kolář), 59. Mandát – 14. Svozil, 41. Rákos.
Rozhodčí: Hejduk, Kika – Gebauer, Kis.
Diváci: 9719.
Vyloučení: 3:2.
Využité přesilovky: 1:0.

Pardubice: Kantor – Mikuš, Zdráhal, Kolář, Voráček, Ivan, Holland, Blažej – Mandát,
R. Kousal, Vondrka – Svačina, Harju, Machala – Kusý, Poulíček, Látal – Blümel, Rolinek, Paulovič. Trenéři: Razým, Mikeska a Čáslava.
Brno: Vejmelka – Bartejs, O. Němec, D. Krenželok, Baranka, Gulaši, Svozil, Malec – Zaťovič, Rákos, Mueller – Š. Stránský, Plekanec, Erat – Orsava, Kusko, Kucsera – Plášek, Střondala, Horký. Trenéři: Zábranský, Pokorný, Bělohlav a Horáček.

V dalším kole hostí Kometa v neděli od tří hodin odpoledne Litvínov.

Autor: Tomáš Rais, Antonín Zabloudil