Hubáček Kometu zlobil, Pardubice pokořila až v prodloužení

Gól a asistenci zaznamenal do sítě svého bývalého klubu útočník Petr Hubáček, hokejová Kometa však i navzdory odporu svého někdejšího kapitána vyhrála v Pardubicích v osmém extraligovém kole 4:3 v prodloužení. O rozhodující branku se postaral Vojtěch Němec. „Pardubice si bod za snahu a bojovnost určitě zasloužily, my ty dva také," hodnotil duel asistent brněnského kouče Martin Pešout, jehož tým je nadále na druhém místě tabulky.

Sedmatřicetiletý Hubáček čekal na trefu do sítě svého bývalého klubu pouze třináct minut. Brankáře Karla Vejmelku překonal snadnou střelou do odkryté branky po hezké souhře domácích. Mistr světa z roku 2010, který za Kometu po jejím návratu do extraligy odehrál 106 zápasů, měl prsty i ve třetím gólu Dynama, když necelých padesát vteřin před koncem základní hrací doby předložil puk skórujícímu Tomáši Rolinkovi. Branka pardubického kapitána zabránila Kometě odvézt si všechny tři body. „Bohužel jsme dostali vyrovnávací branku v závěru, ale to se v hokeji stává. Srazili se tam dva naši hráči a domácí toho využili," posteskl si Pešout, jehož tým ovšem následně poprvé
v sezoně úspěšně zvládl prodloužení.

V atraktivní hře tři na tři se zaskvěl útočník Vojtěch Němec, který se po přihrávce Marka Kvapila objevil zcela sám před brankářem Jakubem Štěpánkem a parádně provedeným blafákem poslal puk do odkryté branky. „Prodloužení jsme chtěli přečkat a rozhodnout pak v nájezdech. I přes prohru jsem hráčům poděkoval, po dvou těžkých zápasech máme tři body a věříme, že nastavená cesta bude úspěšná," uvedl nový trenér domácích Pavel Rohlík.

Kometa v zápase dvakrát dotahovala, zpět do hry se vždy dostala díky zásahům Marcela Haščáka. Naději na tříbodový zisk dal Brnu prvním gólem v sezoně Jan Hruška. „Postupem času jsme se dostávali do zápasu a na konci druhé třetiny jsme hráli fakt výborně. Ve třetí třetině to bylo kdo
s koho a nám se podařilo vstřelit gól," řekl Pešout.

V poslední minutě však ve vlastním oslabení zajistil domácím aspoň bod svým druhým gólem v zápase Rolinek. „Branka Komety na 2:3 byla taková nešťastná, docela nás zaskočila, přesto jsme nesložili zbraně a byli schopní i ve čtyřech vyrovnat," ocenil Rohlík.

Kometa se vrací na domácí led, kde v neděli patnáct minut po páté odpoledne vyzve pražskou Spartu.