Handicap uhlídal nejlepší střelkyni ligy a pronikl mezi elitní trojici

Dvě cenné domácí výhry a jeden očekávaný venkovní debakl. Tak vypadalo desáté kolo nejvyšší basketbalové soutěže z hlediska brněnských týmů. Handicap bojoval s pražskou Slavií a útok na první trojku tabulky se mu vydařil. Po vyrovnaném výkonu vyhrál 68:59 a připsal si už pátý úspěch v řadě.

„V obranné fázi jsme odvedli skvělou práci. Nejlepší střelkyni ligy Vaughnovou jsme ubránili na šestnácti bodech a kromě pár individuálních chyb jsme i přes oboustranně tvrdě řízený zápas byli v kolektivní obraně disciplinovaní," pochvaloval si trenér Handicapu Viktor Pruša. Série Handicap vynesla už na třetí příčku, má stejně bodů jako druhý Hradec Králové a první USK Praha.

Důležité vítězství zaznamenalo i Královo Pole, jež přehrálo loňské bronzové medailistky z Trutnova přesvědčivě 74:58. Rozhodující náskok si brněnský celek vypracoval v druhé polovině utkání. „Zlomit odpor Trutnova jsme měli dřív a výhra mohla být i přesvědčivější," podotkl kouč Královopolanek Marian Svoboda na klubovém webu. Jeho svěřenkyně drží sedmou příčku v tabulce.

Nejhůř z brněnských zástupců dopadl podle předpokladů Technic, který schytal debakl 129:40 od pražského USK. Vysokoškolačky dál jako jediný celek v soutěži drží neporazitelnost a sobotní kanonádou o tři body vylepšily vlastní střelecký rekord sezony. Technicu patří desáté místo pořadí.

Handicap Brno – Slavia Praha 68:59

Po čtvrtinách: 13:6, 31:25, 48:36. Nejvíce bodů: Sedláková 18, Švrdlíková 12, Adamcová 10 – Vaughnová 16, Pudláková 13, Russellová 11.

KP Brno – Trutnov 74:58

Po čtvrtinách: 16:16, 39:30, 63:40. Nejvíce bodů: Solopovová 19, Kopecká 13, Beránková, Pecková a Sládková po 11 – Prokešová 15, Vacková 10, Kozumplíková 8.

USK Praha – Technic Brno 129:40

Po čtvrtinách: 32:7, 70:18, 105:27. Nejvíce bodů: Hanušová 22, Steinbergaová 17, Burgrová a Xargayová po 15, Petrovičová 11 – Zítková 12, Šívrová 8, Gašicová a Selucká po 6.