Gólmani zavřeli bránu a Královo Pole dokráčelo k pohodlné výhře

Druhé vítězství v sezoně vychytali muži v bráně. Házenkáři Králova Pole zdolali ve čtvrtém extraligovém kole doma Karvinou 31:26 a v tabulce poskočili už na pátou pozici. Velký podíl na druhém letošním úspěchu mají gólmani. K obvyklé opoře Jiřímu Bavlnkovi se v sobotu večer přidal výborným výkonem i náhradník Karel Zaplatílek a oba trápili střelce hostujícího celku.

„Výborný výkon celého týmu. Skvělou obranu pordpořili parádními zákroky brankáři. Vychytali ve fázích, kdy se soupeř mohl ještě dotáhnout," liboval si brněnský kouč Zdeněk Missbach na svazovém webu.

Brňané si do poločasu vypracovali čtyřgólový náskok, který v pohodě uhlídali i po změněn stran. Nejvíc branek zaznamenala spojka Jan Hubáček, který zatížil karvinský účet sedmi zásahy. "V útoku jsme v druhé půli hráli pestřeji, vypracovali si až devítibrankový náskok, možná rozhodla i větší šíře našeho kádru, možnost protočit na hřišti více hráčů," hledal Missbach hlavní příčiny výhry svých svěřenců.