Florbalisté Hattricku dali kouči dárek k narozeninám, porazili Ostravu

Brno – Sérii čtyř porážek v řadě ukončili florbalisté Hattricku. Brněnský celek na domácí palubovce ve vypjaté bitvě udolal Ostravu 3:2 a posunul se na dvanácté místo superligy. Florbalistům Hattricku aktuálně chybí na play-off čtyři body.

Domácí vedli od jedenácté minuty o dva góly, kdy se prosadili Lukáš Jalový a vzápětí Luděk Ondráček. Ještě do první přestávky snížil Michal Sládek při početní výhodě.

Po přestávce srovnal ostravský Tomáš Sovják, jenže po vyloučení tohoto hráče v polovině utkání rozhodl z přesilovky Jalový. „Naštěstí jsme se oproti utkání s SKV popasovali s druhým dějstvím daleko lépe. Šli jsme tak do kabin za stavu 3:2, což bylo klíčové,“ připomněl brněnský kouč Marek Fiala páteční domácí prohru 3:7 s Královskými Vinohrady.

Výhrou proti Ostravě dostal od svých svěřenců ideální narozeninový dárek. Jeho protějšek naopak soptil. „Nic než ostuda, ostuda, ostuda. Omlouváme se svým příznivcům za tragický výkon. Taková utkání prostě musíme vyhrávat. Pokud ne, nemáme tady upřímně řečeno co dělat," zlobil se ostravský trenér Tomáš Svačinka.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC ČPP OSTRAVA 3:2

Třetiny: 2:1, 1:1, 0:0.
Branky a nahrávky: 11. Jalový, 11. Ondráček (Nagy), 31. Jalový (Nagy) – 19. Sládek (Šindler), 25. Sovják (Lipový).
Střely: 20:10.
Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1.