Extraligová volenka: Kometu si může vybrat Zlín či Chomutov

Jistotu už mají a teď už jen čekají, koho vyzvou v play off. Hokejisté brněnské Komety v úterý po heroickém obratu v Pardubicích z 0:3 na výhru 4:3 po prodloužení proklouzli do předkola vyřazovací části extraligy. „Takto bláznivé zápasy v posledním odehraném kole jsem dlouho neviděl," hlásil udiveně televizní expert a bývalý reprezentační forvard Martin Hosták.

Vítkovice totiž ztratily vedení 3:0 doma s Libercem, prohrály 5:6, přičemž ještě v závěru neproměnil trestné střílení ostravský forvard Rostislav Olesz. Vítkovická ztráta posunula Brňany do play off, v němž se postaví buď proti Pirátům z Chomutova, nebo Zlínu. Záleží, jak dopadne páteční domácí měření sil Komety právě s moravským rivalem.

Pokud Brňané zvítězí a Chomutov získá v Plzni alespoň bod, zopakují si v předkole bitvu se Zlínem. „Pro mě je zajímavější a vypjatější série mezi Zlínem a Kometou. Fanoušci to mají do obou měst blízko a utkání by provázela skvělá atmosféra," prohlásil Hosták.

Zlín navíc může Brnu oplatit loňské vyřazení ve čtvrtfinále play off. Kometa v sedmém duelu série deklasovala doma zlínského soupeře 5:0 a zvládla sérii 4:3 na zápasy. „Brno je blíž a pro lidi asi atraktivnější soupeř. Třinec je přece jen trošku dál," naznačil preference zlínský kouč Rostislav Vlach pro Deník Sport. Jeho tým letos Brno porazil dvakrát a jednou prohrál pouze v prodloužení.

Extraligová volenka však může Kometě přisoudit i Chomutov, který v pátek hraje na ledě čtvrté Plzně. „Pokud půjde proti sobě Kometa s Chomutovem, potkají se týmy, které jsou v podobném rozpoložení. Chomutov vyhrál většinu zápasů doma, venku se mu tolik nedařilo. Kometa to měla obdobně, ale víc nahoru dolů," připomněl Hosták, že by šlo o sérii, kde domácí prostředí hraje velkou roli.

Chomutov je nyní na dvanáctém místě v tabulce venkovních zápasů, Kometa třináctá. Brňané tak vědí, kde musí zabrat. „V Pardubicích jsme nad sebou měli asi dobré anděly. Ale zápasy venku je potřeba zlepšit, dvě třetiny byly zas katastrofa," sdělil brněnský bek Jozef Kováčik, střelec gólu na 3:3 čtrnáct sekund před závěrem duelu.