Derby rozhodly tři body. Brnu vládne Královo Pole, Žabiny promarnily začátek

Brno – Uhájily druhé místo tabulky i pozici brněnského basketbalového vládce. Tentokrát ovšem Královo Pole porazilo svého geografického i tabulkového souseda Žabiny jen velmi těsně 54:51.

V dohrávce jedenáctého kola české nejvyšší soutěže to přitom v žabovřeské hale Rosnička dlouho vypadalo na nečekaně jednoznačnou partii pro úřadujícího vicemistra. První čtvrtinu opanovaly basketbalistky KP 21:8. „Vstup jsme zvládli, jak jsme si představovali. Měli jsme dobrou organizaci v obraně a útoku,“ zamlouvalo se trenérovi KP Martinu Pospíšilovi.

V nedohlednu byla fazóna Žabin ze sobotního duelu Evropské ligy proti eurocupové Umey, kterou svěřenkyně trenéra Viktora Pruši jednoznačně přehrály. V úvodu byla navíc chvíli mimo hru jedna z opor týmu Petra Záplatová, která si obnovila zranění kotníku. To ji nakonec nepřibrzdilo a zaznamenala rovných dvacet bodů.

Vlastní vinou po faulech absentovala část první nevyvedené čtvrtiny také hvězda předchozího utkání Kateřina Zohnová. „Přizpůsobily jsme se jejich basketbalu. Nedařila se nám rychlá hra, ale bylo to z naší strany pomalé. Nedostávaly jsme se do jednoduchých pozic,“ řekla Zohnová.

Ve druhém poločase zahájily Žabiny stíhací jízdu, která skončila těsně před vyrovnáním. „Byli jsme pak strašně pasivní, soupeř začal hrát agresivněji, s čímž jsme se nedokázali vyrovnat,“ mrzelo Pospíšila.

Jeho svěřenkyně zůstávají na druhé pozici tabulky Ženské basketbalové ligy, Žabiny klesly na čtvrtou příčku za Hradec Králové, ovšem mají zápas k dobru.

Žabiny Brno - KP Brno 51:54

Čtvrtiny: 8:21, 18:18, 14:11, 11:4.
Sestava Žabiny Brno: Matuzonytéová, Záplatová, Zohnová, Dudášová, Vacková, Webbová, Adamcová, Křivánková, Malečková.
Sestava KP Brno: Stará, Bartáková, Gillová, Šujanová, Oroszová, Kopecká, Moussaová, Sládková, Arseničová.
Nejvíc bodů: Záplatová – 20, Šujanová – 15, Bartáková – 13.

Autor: Václav Petrů