Čiliak po Spartě: Chci chytat až do play off

Smolný návrat. Brankář Marek Čiliak se v úterý poprvé od prosincového zranění vrátil mezi tři tyče brněnské Komety, když ve druhé třetině po čtyřech gólech vystřídal jednadvacetiletého Pavla Jekela. Porážku 2:5 s pražskou Spartou už nedokázal odvrátit. „Rozhodující moment bylo oslabení pět na tři," hlesl.

Jak jste se po téměř měsíční rekonvalescenci cítil na ledě?

Cítil jsem se dobře. Fyzicky je to trénink od tréninku lepší. Doufám, že to bude pokračovat.

Jaké bylo utkání z vašeho pohledu?

Měli jsme místy herní výpadky, ale potom taky Spartu zatlačili a až na pár chyb nebyl zápas z naší strany špatný. Hra měla tempo. Škoda, že jsme utkání nedokázali zdramatizovat.

Kdy se střetnutí zlomilo?

Zaspali jsme začátek a teprve na konci první třetiny jsme začali hrát podle našich představ. Další dva obdržené góly nám ale nepřidaly na pohodě. Rozhodující moment zápasu bylo oslabení pět na tři.

Plánoval jste návrat do zápasového vytížení na začátek ledna?

S doktorem jsme byli domluvení jinak, ale když zmizely bolesti v noze, tak jsem se snažil co nejdřív dostat do tempa. S trenéry jsme se dohodli, že předchozí dva zápasy bude chytat Pavel. Po dobrých výkonech mu dali šanci i v domácím duelu proti Spartě.

Cítíte aktuálně šanci dostat se na pozici brankářské jedničky?

Chci, aby tímto zápasem moje zápasové vytížení začalo a skončilo až v play off.

V brance Komety nastoupili v letošním ročníku už tři brankáři. Zažil jste někdy podobnou situaci?

Nezažil. Byl jsem ale teď dvakrát zraněný, takže nemůžu trenérům vyčítat, že se točíme tři.