Buldoci v jihomoravském derby před tisícovkou diváků nasázeli Znojmu 9 gólů

Víc než tisícovka diváků vytvořila kulisu prvoligovému florbalovému derby mezi domácím Brnem a Znojmem. Atmosféru v hale ve Vodově ulici vytvářeli především návštěvníci dvoudenního Československého florbalového turnaje pro děti, který k oslavám dvacátého výročí založení pořádala organizace Kroužky. A natřískaná hala viděla domácí triumf 9:3.

„Při ospalém úvodu utkání jsme se možná lekli atmosféry v hale. Od druhé třetiny až do konce jsme předvedli výkon, který jsme chtěli. Moc děkuji všem za fantastickou atmosféru a hráčům za výkon i tři body,“ vzkázal brněnský stratég David Kyzlink.

Do vedení v derby se dostalo Znojmo, které v šestnácté minutě odskočilo o tři góly. Jenže potom se prosadil Petr Koláčný a branky už stříleli pouze Buldoci. „Od druhé třetiny jsme vůbec nebyli na hřišti a soupeř nás ve všem přehrával,“ mrzelo kouče Laufenu Libora Šťastu.

V neděli se jihomoravské celky střetly se dvěma výběry Havířova. Zatímco Bulldogs doma přestříleli Excelsior 14:11, Znojmo zvítězilo na palubovce Slovanu 5:4. V prvoligové tabulce patří Brňanům druhá příčka, Laufenu šestá.

Bulldogs Brno - Laufen Znojmo 9:3

Třetiny: 1:3, 5:0, 3:0.
Branky a nahrávky: 19. Koláčný (Žák), 23. Kadavý (Žižka), 26. Vojtíšek (Kladivo), 33. Němec, 36. Žák (Bezeg), 40. Žižka (Kadavý), 50. Kadavý (Pešák), 53. Sýkora (Punčochář), 55. Grlický (Konečný) – 9. Čihal (Daberger), 13. Kucharič (Matoušek), 16. Kucharič (Novák).
Diváci: 1069.

Autor: Jaroslav Kára