Brno otočilo set po 20 minutách dohadů. Kouč maskoval chybu, myslí si Hrazdira

Ve čtyřiatřiceti letech už ve své volejbalové kariéře zažil leccos. Situace, jaká nastala v závěru čtvrté sady při extraligové dohrávce v Příbrami, však překvapila i jeho. Hrající asistent trenéra brněnského celku Michal Hrazdira  nakonec se svými spoluhráči dokráčel ve středočeském městě k výhře ve čtvrté sadě 28:26 a tím pádem i k vítězství v celém utkání 3:1 na sety.

Brňané přitom ve čtvrté sadě prohrávali 20:23, ale poté rozhodčí přišli na to, že domácí špatně vystřídali a následovala vypjatá dvacetiminutovka zmatků a hádání. Po ní nakonec rozhodčí odečetli Příbrami dva body a Brnu naopak jeden přidali. Rázem svítilo na tabuli skóre 21:21. „To nebylo utkání, ale fraška. Sebrali nám dva body, že jsme nevystřídali. Na to asi mají právo. Ale potom nás vrátili do absolutně špatného postavení, což je proti pravidlům. Vůbec nezvládli závěr,“ rozčiloval se do kamer České televize rozhořčený trenér Příbrami Martin Kop.

Podle Hrazdiry rozhodčí postupovali správně. „Z mého pohledu došlo k pochybení ze strany zapisovatele, kterého asi deleguje domácí tým. Špatně určil, do jakého rozestavení se má Příbram vrátit. Situaci nezvládl, ale sudí na tom nemají vinu. Nemůžou si pamatovat, kdo jak stál,“ řekl Deníku Rovnost Hrazdira.

Za nesprávné střídání podle hrajícího asistenta trenéra brněnského celku mohl právě Kop. „Myslím, že jen chtěl zamaskovat svou chybu. Ale s ostatními domácími jsem se bavil a ti celou situaci brali v pohodě,“ líčil Hrazdira.

Právě i jeho intervence rozhodla o tom, že stav byl po dlouhých debatách vyrovnaný. Arbitr nejprve nakázal upravit skóre na 21:20 pro Příbram, po diskuzi s Hrazdirou ovšem určil stav utkání na 21:21. „Měli jsme na lavičce statistika, který vývoj setu sledoval a byli jsme schopni dohledat, kdy domácí měli střídat,“ řekl zkušený Brňan.

Podobně dlouhou prodlevu už v kariéře zažil několikrát. „Když v hale vypadla světla. Některé týmy v zahraničí to dokonce dělají za nepříznivého stavu naschvál,“ popsal Hrazdira, jenž si zahrál volejbal v Rakousku, Francii, Itálii nebo v Polsku.

Z útrpného čekání těžili právě Brňané, kteří následně dokráčeli k výhře ve čtvrté sadě a tím pádem i duelu.„Říkal jsem klukům, ať se hlavně udržují v teple. Taková situace není vůbec příjemná. Po podobně dlouhé pauze hrajete v jakoby od začátku,“ procedil Hrazdira.

Volejbalisté Brna výhrou v Příbrami zakončili první polovinu sezony. Při ní nasbírali v jedenácti zápasech jedenadvacet bodů, což je řadí na páté místo tabulky. V ní mají stejný počet bodů jako třetí, čtvrtý i šestý tým.

Poslední duel v tomto roce čeká Brňany v sobotu na domácím hřišti proti nováčkovi soutěže Beskydám, jimž překvapivě v prvním kole podlehli. Duel začne ve čtyři odpoledne.


Autor: Václav Petrů

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/ostatni_region/brno-otocilo-zapas-po-20-minutach-dohadu-kouc-maskoval-chybu-mysli-si-hrazdira-20191219.html

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací