Na jih Moravy dorazil společně se zadákem Danielem Krenželokem, opačný směr nabral Jan Hruška. Stránský doposud navlékl dres Komety v pěti případech a na nové adrese je spokojený. „Ale co se týče mých výkonů, tak to ještě není úplně ono. Stále se trochu hledám a zvykám si na život v Kometě. Nicméně každým duelem to bude jen a jen lepší. Pevně věřím, že se do toho brzo dostanu,“ pravil dvaadvacetiletý forvard.

Při zranění elitního centra Petra Holíka dostal v posledních třech utkáních prostor ve formaci vedle Petera Muellera a kapitána Martina Zaťoviče. „Moc jsme toho spolu neodehráli, takže si zvykáme. Pokud tam v první lajně zůstanu, chvíli potrvá než se úplně sehrajeme,“ podotkl Stránský.

Souhru s elitními hráči si užívá. „Jak Peter, tak Zaťa jsou skvělí parťáci. Proto není zas až tak velký problém se jim přizpůsobit,“ pravil.

I když zatím získal jen jeden bod za Kometu, jeho přínos si trenéři pochvalují. „Jde o hodně hokejového hráče, který má skvělé předpoklady,“ zmínil brněnský asistent kouče Kamil Pokorný.

Nicméně až se do zápasového kolotoče zase vrátí Holík, je jasné, že opět uzme svůj post elitního centra. To ale Stránský neřeší.

Má výhodu v tom, že kromě centra může zastat také pozici na křídle. „V podstatě jsem univerzál. Záleží pouze na trenérech, kam mě postaví,“ uvedl Stránský.

Ten si štaci v Kometě pochvaluje i z dalšího důvodu. „Protože jsou tady výborní hráči, takže se hraje daleko víc hokej. Všichni chtějí kombinovat a hrát hlavně krásně. Ve Vítkovicích to tak nebylo, a ani nemohlo, protože jsme byli na spodku tabulky. Tam se hraje takový jednoduchý styl, dostat kotouč rychle z obranného pásma ven,“ porovnával Stránský.

Přesto na Vítkovice nezanevřel a stále bedlivě sleduje jejich výsledky. Ale přiznává, že to tam v nedávné době nebylo snadné. „Tam se hraje o sestup… To je velký tlak. Byl jsem v té situaci poprvé a bylo to náročné. V Kometě mám větší klid v mysli, protože přemítám nad tím, že si zahraji play-off, což je rozhodně příjemnější, než se bát,“ vysvětlil ostravský rodák Stránský.