Bitva o Brno pokračuje. Královo Pole trestalo chyby Žabin a odvrátilo vyřazení

Brno – Odmítly konec série i sezony. Basketbalistky Králova Pole ve třetím semifinálovém klání české nejvyšší soutěže poprvé vyzrály na dobře organizovanou hru Žabin a po výhře 72:57 v domácí hale snížily stav semifinále na 1:2 na zápasy.

Královopolanky nakročily za triumfem od úvodních minut a první čtvrtinu vyhrály jednoznačně 28:12. Svěřenky trenéra Martina Pospíšila trestaly jednoduché chyby hostujícího družstva. „Byly jsme na začátku hodně agresivní a taky nabuzené. Prohrávaly jsme v sérii 0:2 a nemohly znovu prohrát,“ prohlásila hráčka zápasu, křídelnice KP Michaela Stará, která zaznamenala šestadvacet bodů.

Žabiny tentokrát zaostaly za svou úspěšností střelby z předcházejících klání a navíc jednoduše přicházely o míč. „Rozhodla první čtvrtina. Za prohru si můžeme sami, pramení z našich chyb. Dostali jsme jedenadvacet bodů ze ztrát, což hovoří samo za sebe,“ pravil trenér Viktor Pruša.

Přestože v první čtvrtině nabraly znatelnou ztrátu, dokázaly se Žabiny ve třetí čtvrtině dotáhnout soupeři na rozdíl dvou bodů. KP však obrat nedopustilo. „Chyběly detaily. Měli jsme dobrou pozici na srovnání, ale místo toho, abychom koš proměnili, dostali jsme z následného protiútoku trojku,“ zmínil Pruša.

Královo Pole k výhře dokráčelo díky zlepšení přesnosti střelby. „Naše neúspěšnost v prvních dvou duelech souvisela se špatným výběrem pozic. Nyní to bylo jiné. Podávaly jsme si super míče a měly otevřené střely,“ podotkla Stará.

Nad Královým Polem přes výhru dál visí Damoklův meč. Druhý mečbol Žabin bude odvracet ve čtvrtém semifinále, které je na programu ve čtvrtek od pěti hodin odpoledne v hale Rosnička.

KP Brno - Žabiny Brno 72:57

Čtvrtiny: 28:12, 12:17, 12:20, 20:8. Stav série: 1:2.

KP Brno: Oroszová, Stará, Šujanová, Bartáková, Gillová – Sládková, Kopecká, Arseničová, Moussaová

Žabiny Brno: Malečková, Dudášová, Adamcová, Matuzonytéová, Webbová – Vacková, Galíčková, Stoupalová, Šoukalová

Nejvíc bodů: 26 – Stará, 18 – Webbová, 14 – Bartáková

Autor: Václav Petrů